Tc Kimlik No Sorgulama | Özen Sürücü Kursu - İzmir sürücü kursları , izmir sürücü kursu, ehliyet kursu, izmir ucuz ehliyet
Anasayfa » Özen Surucu Kursu » Tc Kimlik No Sorgulama

http://www.sskhizmetsorgula.net/wp-content/uploads/Tc-Kimlik-No-Sorgulamasi.jpg

TC Kimlik No Nedir?

TC Kimlik No, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş, 11 haneden oluşan bir sayıdır. Devlet kurumları ve özel kuruluşlarla ilgili birçok işlemde TC Kimlik No kullanmak gerekmektedir.

 

Mernis Projesi ve TC Kimlik No

 • MERNİS’in (Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi) amaçları; Nüfus kayıtlarının bilgisayar ortamına aktarılarak ilçe nüfus veri tabanlarının oluşturulması ve hizmetin modernizasyonu sağlamak.
 • Nüfus hizmetlerinin ilçelerde bilişim teknolojileri kullanılarak verilmesini; ilçe nüfus veri tabanlarını Merkezde bütünleştirilerek Merkezi Nüfus Veri Tabanını kurulmasını gerçekleştirmek.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birer kimlik numarası verilmesini sağlamak.
 • Kimlik numaraları aracılığıyla, kamu ve özel kesim bilişim projeleri arası kişi bilgileri alışverişinin, kişilerin biricik tanımlandığı bir alt yapı üzerinde çevrim-içi (on-line) yürütülmesini sağlamak.
 • Nüfus istatistiklerinin bilişim teknolojileri ile daha sağlıklı elde edilmesini sağlamak.
 • Kimlik bilgilerini kamu kurum ve kuruluşları ile kamu hizmeti veren kurumlarla paylaşarak hizmet akışını hızlandırmak, güvenilir hale getirmek ve vatandaşlarımızın hizmetlerini kolay, hızlı ve güvenilir olarak almasını sağlamak,
 • Bürokrasiyi azaltıcı, devletle vatandaşı yakınlaştırıcı bir hizmet güvenliği sağlamak.
 • Ayrınıtlı bilgi için: http://www.nvi.gov.tr

TC Kimlik No ile ilgili sıkça sorulan sorular:

. T.C. Kimlik numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

.T.C. Kimlik No nedir?

T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tekil bir sayıdır.

. Yabancı Kimlik No nedir?

Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş tekil bir sayıdır.

 

KPS – Kimlik Paylaşım Sistemi

Kimlik Paylaşım sistemi, veri tabanındaki kimlik bilgileri kamu kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır. Kimlik Paylaşım Sistemi sayesinde aşağıdaki temel sorgulamalar yapabilmektedir:

 • TC Kimlik No’suna karşılık kişi bilgileri sorgulama.
 • TC Kimlik No ile ilgili kişinin açık kaydındaki kişi bilgilerini sorgulama.
 • Kişi bilgilerine karşılık TC Kimlik No sorgulama.
 • Kişinin adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum tarihi, doğum yeri ve cinsiyeti gibi bazı bilgilerine karşılık TC Kimlik No sorgulama.
 • Nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık TC Kimlik NO bilgileri sorgulama.
 • Kişinin nüfusa kayıtlı olduğu ilçe, cilt, aile sıra no, birey sıra no bilgilerine karşılık kişi bilgileri ve TC Kimlik No sorgulama.
 • Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama.
 • TC Kimlik No veya nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık Nüfus Kayıt Örneği olaylı veya olaysız olarak sorgulanma.

 

Vergi Kimlik No Sorgulama

 • Vergi Kimlik No Sorgulama

  Vergi Kimlik No Sorgulaması için yukarıdaki sayfaya gidip, ilgili alanları doldurunuz. Önceden Vergi Kimlik No gerektiren işlemlerde, artık TC Kimlik No kullanılmaktadır.


TC Kimlik No

SSK


Sayfanın konuları: TC Kimlik No Sorgulama, TC Sorgulama, TC Kimlik Sorgulama, TC Kimlik Doğrulama, TC Kimlik, TC kimlik No Öğrenme, TC Kimlik No Bulma, TC Kimlik Nosu, TC No Sorgulama, TC Kimlik No Öğrenme, TC No, TC Kimlik No Sorgulaması, Yabancı Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama, TC Sorgulama, tc kimlik no, tckimlikno, tc no, tc kimlik no sorgulaması yapmak… Hatalı aramalar: tckimlik com, www tc kimlik, tckimlik tr, tc com, tc kimlik no sorgulama, tc sorgulaması, tc sorgulama com, tc kimlik no sorgulama tr, tc kimlik doğrulama tr, tc no gov tr, tckimlikno sorgulama, tckimlikogrenme…

 

Yorumlar

8 yorum
 1. kara
  16 Aralık 2009

  tc sorgulama süper olmuş ya…

  Yorum Yaz
 2. mavhilal
  14 Kasım 2011

  Yorumunuz veya Mesajınız

  Yorum Yaz
 3. esat
  30 Mayıs 2012

  ilk okul mezunları için ehliyet alabilirlermi
  not ilk okul 5i bitirenler

  Yorum Yaz
 4. abdurrahman
  07 Haziran 2013

  emniyet ehliyeti alırken taksit imkanı sunuyormu

  Yorum Yaz
 5. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  malesef abdurrahman bey harç ve kart ücreti peşin olarak alınıyor

  Yorum Yaz
 6. Seyit dogan
  16 Kasım 2013

  Sınav guzeldi

  Yorum Yaz
 7. Adınız/Rumuzunuzhakikat
  14 Nisan 2017

  2010 da kazandim dosyami aldim kurstan ehliyetimi trafikten cikartabilirmiyim

  Yorum Yaz
 8. Özen Sürücü Kursu
  15 Nisan 2017

  kurstan alınan dosyanın 2 yıl geçerlilik süresi var bu süre geçerse iptal oluyor tekrar kursa kaydınızı yaptırıp derslere sınavlara girmeniz gerekiyor

  Yorum Yaz

Yorum Ekle

Dikkat Oku!
Yorumunuz Önce Admin Onayından Geçer! Küfür, Reklam, Argo Yasaktır