Özen Sürücü Kursları | Özen Sürücü Kursu - İzmir sürücü kursları , izmir sürücü kursu, ehliyet kursu, izmir ucuz ehliyet
Anasayfa » Özen Surucu Kursu » Özen Sürücü Kursları

EĞİTİMDE KALİTENİN ÖNCÜSÜ CİDDİYET GÜVENİRLİK V.S HEPSİ ÖZEN

SÜRÜCÜ KURSLARINDA

p10407172

Ehliyet Almak İçin Neler Yapılır

Ehliyet almak için önce piyasa araştırılır ve uygun olan ehliyet kursuna kayıt yaptırılır. Buraya dikkat edelim ucuz demedim uygun dedim. Ucuz kurslara yazılıpta rezil olmak var işin içinde o yüzden iyi araştırıp öğrenmek lazım. Kayıt için gerekli evraklar ( 9 Adet fotoğrafİkametgah ilmuhaberi {muhtarlıktan alınır} – Nüfus cüzdanın fotokopisi - Diploma {öğrenim belgesi} – Sağlık raporuSabıka kaydı )  teslim edildikten sonra derslere başlanır.

Yaklaşık bir veya iki hafta ( Trafik , Motor ve İlk yardım ) dersleri alınır. Kursa düzenli olarak katılanlar motorun ne olduğunu kampananın ne işe yaradığını az çok öğrenir , dahası birazcık çapkın olanlar kendine manita bile yapabilir.

Kurs süresince deneme , yaprak testler uygulanır. Bu testler genellikle kolay olur ve büyük çoğunluk 70 ve üzeri alır. Kursun sonlarına doğru yaklaşılırken kurs yetkililerinin belirlediği programa göre kişiler direksiyon eğitimine tabi tutulur. Direksiyon eğitimi 9 ila 15 gün arasında değişebilir. Bu süre zarfında direksiyon hakimiyetiniz olabildiğince güçlendirilir.  Özellikle bayanların rahat olabilmesi için hocalar ellerinden geleni yapar.

 

Direksiyon kursunun son günlerine doğru heyecanlı olanların ayağındaki titremeler azalmış olur hatta hiç kalmaz , benim gibi bazılarında da hiç olmaz. Direksiyon eğitimi biter ve yazılı sınav tarihi beklenir.

Sınav giriş belgelesi kurstan temin edildikten sonra ki pazar günü beklenir. Sınavlar genellikle pazar günleri yapılır ve sınav sabah 11 de başlar ve 12:30 ‘a kadar sürer. Benim gibi ilk yarım saatte bitirenler çıkmak için 45 dakikanın dolmasını bekler Sınav biter herkes evine gider eğer bir aksilik veya geçikme olmazsa sonuçlar 2 hafta sonra açıklanır ve o gün kazananlar için mutlu bir gün olur.

Ardından kazananlar bağlı oldukları ehliyet kursunu arayarak direksiyon sınavının tarihini öğrenir ve söylenen tarihte orada olmanız gerekir. Direksiyon sınav saati yaklaşırken kurs yetkilileri isimleri okur ve herkesi gruplara ayırır , okuduğu isimler farklı farklı araçlarda sınav olur.

Direksiyon sınavı hemen o günün akşamında açıklanır. Kazananlar tekrar sürücü kursuna giderek gerekli evrakları alır ve trafiğin yolunu tutar. Trafik şubesinin çevresindeki sigorta şirketleri ve ayakçılar caddeye girenlerin yanına koşar ve ayak üstü pazarlık başlar. Tabiki ÖZEN Sürücü Kursuna gelenlerin ayakçılarla işi olmaz biz bütün dosya işlemlerini tam trafiğin istediği şekilde hazırlıyoruz değerli izmirlilerin bilgisine saygılarımızla sağlıcakla kalın irtibat:0232 2263535 / 05362383231

Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış

Yorum Ekle

Dikkat Oku!
Yorumunuz Önce Admin Onayından Geçer! Küfür, Reklam, Argo Yasaktır