YENİ TRAFİK YASASI | Özen Sürücü Kursu - İzmir sürücü kursları , izmir sürücü kursu, ehliyet kursu, izmir ucuz ehliyet
Anasayfa » Özen Surucu Kursu » YENİ TRAFİK YASASI

EHLİYET ALMAK ZORLAŞIYOR…(Henüz yasa uygulanmamaktadır)
Sürücü kurslarını başarıyla tamamlayanlara, yeni uygulamada stajyer sürücü belgesi ( Geçici ehliyet ) verilecek. Stajyer sürücü belgesi, 2 yıl süreyle geçerli olacak. Bu süre içerisinde 5 kez kırmızı ışıkta geçen, 5 kez hız limitini aşan, uyuşturucu, alkollü maddelerin etkisiyle araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü ve yaralamalı kazalara karışan, 70 ceza puanını dolduran stajyer sürücülerin belgeleri trafik zabıtalarınca geri alınarak iptal edilecek. Bu kişilerin yeniden sürücü belgesi alabilmesi için yeniden sürücü kurslarında eğitim görüp yapılan sınavları başarıyla tamamlamaları gerekecek.
Stajyer sürücü belgesi iptal edilip tekrar almak isteyenlerin, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanı tarafından muayene edilerek olumlu rapor almaları da gerekecek. İkinci defa iptal olursa, yine aynı hükümler uygulanacak.
Stajyer sürücü belgesi alanlar 2 yıl içinde belirtilen kuralları ihlal etmezse, asıl sürücü belgesini almaya hak kazanacaklar.
Sürücü belgesi sahibi olanlar 50 yaşına kadar 10 yılda bir, 50-65 yaş arası 5 yılda bir, 65 yaşından sonra 3 yılda bir sağlık kontrolünden geçecekler.

P1060185

P1040717DSC_0291

 

STAJYER EHLİYET VE MERAK EDİLEN BİLİNMESİ GEREKEN HERŞEY DİKKATLE OKUYUN

 

Stajyer ehliyet nedir ve ne zaman alınmaya başlayacak?  Stajyer ehliyet Mecliste bekleyen yeni Trafik Yasası çıktığı an uygulamaya geçecek bir ehliyet türüdür.
Uygulama başladığı an sürücü kurslarına yeni müracaat etmiş olanlar,kayıtlı olanlar,sınavlara girmiş ancak başarılı olamayanlar (yani sınavda kalanlar) ayrıca ehliyet sınavlarında başarılı olup sertifikasını alanlar sertifika almayı hak edenler eğer sertifikalarını ehliyete çevirmemişlerse onlarda stajyer ehliyet kanunundan etkilenip stajyer ehliyet alacaklardır……
Peki bu kanun kapsamında çıkacak olan stajyer ehliyet neler getirecek neler götürecek….
Stajyer ehliyet 2 yıl süre ile geçerli olacak kanunda belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 yıl dolduktan sonra Trafik tescile müracaat edip hiç bir ücret (stajyer ehliyet alınırken ödeme yapılacak ) ödemeden normal ehliyete çevrilecek bir ehliyet…
2 yıl süre ile dikkat edilmesi gerekenler…
2 Yıllık süre içinde 5 kez kırmızı ışık kuralını ihlal eden, 5 kez hız sınırlarını aşan ve her ne derecede olursa olsun alkollü ve uyuşturucu madde alarak araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına neden olan ve 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri geri alınarak iptal edilecek. Bu kişiler yeniden sürücü kursuna giderek sınava girmek durumunda kalacaklar. 2 yıl süreyle bu tür suçları işlemeyenlere 1 yıl içinde başvurmaları halinde sürücü belgesi verilecek.
E sınıfı ehliyetim var Tır kullanabilir miyim , E sınıfı ehliyetimi yeni aldım e sınıfı ehliyetle tır kullanabilir miyim , ne zamana kadar alınmış olan e sınıfı ehliyetle tır kullanılabilir.. ?E sınıfı ehliyeti yeni aldıysanız veya 27 nisan 1997 tarihinden sonra aldıysanız E sınıfı ehliyetle tır çekici kullanamazsınız.Tır ( Çekici ) kullanmak için D sınıfı çekici ehliyetini almak zorundasınız…27 nisan 1997 tarihinden önce alınmış e sınıfı ehliyetle çekici (tır) kullanılabilir…
İlkokul mezunu olanlar hangi tarihe kadar sürücü belgesi için müracaat edebilir?
İlkokul mezunu olanlar 04/07/2006 tarihinden itibaren 5 yıl süre ile müracaat edebilirler..
Ben bir sürücü kursuna kayıt oldum sınavlara girdim dersin 2 sini verdim 1 tanesini veremedim 2 ci sınav için kurs değiştirebilir miyim böyle bir imkanım var mı ?
Böyle bir imkanınız yok.Sürücü kurslarında normal okullardaki gibi nakil olayı bulunmamaktadır.
Trafik , motor ve ilkyardım dersleri toplam kaç saattir?
Trafik 35 , motor 16 ve ilkyardım 12 olmak üzere toplam 63 saat ders verilir.
Sürücü belgemi almadan sürücü sertifikasıyla araç kullanabilir miyim?
Hayır. Trafik Tescil Bürosuna başvurup sürücü belgenizi aldıktan sonra araç kullanabilirsiniz.sertifika ehliyet yerine geçmez
Sınav süresi toplam kaç saattir?
3 ders için 2,5 saattir.
Sınavda başarısız olduğumda kaç defa sınava girme hakkım var?
Sınavdan başarısız olduktan sonra 4 defa , toplam 5 sınav hakkınız var.
Sınavda 1 veya 2 dersten kaldığım takdirde tekrar 3 dersten sınava girecek miyim?
Sadece kaldığınız derslerden tekrar sınav olursunuz.
Sınavda toplam kaç soru sorulur.her dersten kaç net çıkarmam gerekiyor?
50 trafik , 40 motor ve 30 ilk yardım olmak üzere toplam 120 soru sorulur.trafikten 35 net her soru 2 puan.Motordan 28 net her soru 2,5 puan.İlkyardımda 21 net her soru 3,33 puan değerindedir.
Sürücü olur raporu ( Heyet raporu – sağlık raporu ) nerden alınır?
Devlet Hastaneleri ve sürücü olur raporu vermeye yetkili özel hastaneler ile klinikler ve tek doktordan da alınabilinir.
Ehliyet Sınavında verdiğim yanlış cevaplar doğru cevaplarımı etkiler mi?
Etkilemez, yanlış doğruyu götürmüyor.
Ders saatlerinde ne kadar devamsızlık yapabilirim?
Mazeretsiz olarak toplam ders saatlerinin 1/5 i kadar.
Sürücü sertifikamı aldıktan sonra ne kadar süre içerisinde Trafik Tescil Bürosuna başvurmam gerekiyor? Eğer verilen süre içerisinde başvuru yapamazsam sürücü sertifikam iptal olur mu?
Sertifikanız iptal olmaz ancak sağlık raporu ve savcılık belgesinin yeni düzenlemeyle 6 ay olan süresi 1 yıla uzatılmış olup sertifikanızı bu süre içinde ehliyete çevirmezseniz tekrar sağlık raporu ve savcılık çıkarmanız gerekir…
B sınıfı ehliyetimi E sınıfına dönüştürmek istiyorum ne yapmam gerekir?
Tüm evrakları hazırlıyorsunuz motordan yazılı sınav ve direksiyon sınavına giriyorsunuz.
Sınav başarı puan barajı kaçtır?
Başarı puan barajı her ders için 100 üzerinden 70′tir.
Yazılı ve direksiyon sınavlarını geçtim bundan sonra ne yapmam gerekiyor?
Kursunuzdan sertifikanızı aldıktan sonra sağlık raporu ve savcılık gibi evrakların günü geçmeden bağlı bulunduğunuz Trafik tescil şubesine müracaat edip sertifikayı ehliyete çevirmeniz gerekiyor..
İlköğretim 6. sınıftan terk ettim ehliyet alabilir miyim?
Evet ilköğretim 6 7 8 sınıflardan terk etmiş olanlarda ehliyet alabilmektedir..
Ehliyet sınavları nekadar zamanda bir yapılmaktadır ?
Ehliyet sınavları 2 ayda bir M.E.B tarafından merkezi sınav sistemiyle Türkiye genelinde yapılmaktadır.
Soru:Ehliyet almaya hak kazanmıştım , yani dosyamı aldım.ehliyetmi gidip çıkarttırmadım.ve bu dosyayı alalı 1 sene oldu.benim öğrenmek istediğim bu dosya ile bir tanıdığim gidip benim için emniyetten ehliyet alabilir mi? yada sizce ne yapabilirim?
Cevap:Dosyayı alalı 1 sene olmuşsa sağlık raporu ve savcılık temiz kağıdını yenilemeniz gerekir.Sizin yerinize bir başkası emniyete müracaat edemez emniyete müracaatı şahsen kendiniz nüfus cüzdanınız ve diğer evraklarla birlikte yapmanız gerekir.Vekalet veya her hangi bir şekilde başkası sizin yerinize kesinlikle müracaat edemez…
Src belgesi nedir ? src belgesi nerden alınır ?
Src belgesi karayollarında uluslararası veya şehirler arası yolcu veya yük taşımacılığı yapacak olanların alması gereken Mesleki yeterlilik belgesidir.Src belgesi bu belgeyi vermek için Ulaştırma Bakanlığından yetki belgesi almış kurumlardan alınabilir.
Ehliyetimi kaybettim kayıp ehliyet yeniden nasıl çıkarılır?
Öncelikle gazeteye kayıp ilanı vermeniz tavsiye olunur karakol tutanağı da olabilir.Daha sonra ehliyeti aldığınız Trafik Tescil Büro Amirliğine 2 fotoğraf Nüfus cüzdanı aslı , şoförler cemiyetinden Örnek5 formu ve günün ehliyet ücreti tutarı ile müracaat edip ehliyetinizi alabilirsiniz.Ehliyeti ilk aldığınız Trafik Tescilin haricinde başka bir yerleşim yerindeyseniz bulunduğunuz yerdeki Trafik Tescil Büro Amirliğine de müracaat edebilirsiniz…

 

Ehliyet alma yaşı  ile ilgili sıkça sorulan sorular
* 19.11.1989 ve sonrası doğanlar 2008 yılında sınava girecekler.
*1990 doğumlu kişiler B ehliyeti 2008 yılında doğum gününe göre alacaklar.Dönem açılış tarihinden 1 gün önce doğanlar gruba alınabiliyor.
* Sınavdan en az 25 gün önce doğanlar başvurabiliyorlar.
* E ve D sınıfı sürücü belgesi için 22 yaş bitip 23 yaşından gün almış olmak gerekiyor.2008 yılı 1986 doğumlu kişiler ay ve güne göre kayıt alınabiliyor
Ehliyet Sınavında toplam kaç soru sorulur?
Başka ehliyeti yoksa B, E, D için 50 trafik, 40 motor ve 30 ilk yardım olmak üzere toplam 120 sorulur.
H içinde 50 trafik, 30 ilkyardım, motordan muaftır.
A2 içinde başka ehliyeti yoksa her dersten 20 soru sorulur.
B sınıfı ehliyetim var, A2, E, D ehliyeti almak istiyorum, hangi derslerden sorumluyum?
A2 için motordan 20 soru, E, D için motordan 40 soru yazılıya gireceksiniz. Geçerseniz A2 için motosiklet, E için otobüs, D içinde çekici (TIR) ile direksiyon sınavına gireceksiniz
A2 ve F ehliyetim var. B ve E almak istiyorum. Hangi derslerden sınava gireceğim?
Sadece İlkyardım dersi ve sınavından muafsınız. Trafik ve Motor derslerinden sorumlusunuz
Ehliyet Sınavında verdiğim yanlış cevaplar, ehliyet sınavında verdiğim doğru cevaplarımı etkiler mi ?
Etkilemez. Yanlış doğruyu götürmüyor
Trafik, motor ve ilkyardım dersleri toplam kaç saattir?
Trafik 35, motor 16 ve ilkyardım 12 olmak üzere toplam 63 saat ders verilir. Fark ehliyetleri B/A2, -E/D ehliyetler için, motor dersinden 5 saat sorumludurlar.
Ehliyetimi almadan, Sürücü Kursundan aldığım Sertifikayla araç kullanabilir miyim?
Hayır kullanamazsınız. Trafik Tescil Bürosuna başvurup sürücü belgenizi aldıktan sonra araç kullanabilirsiniz.
Ehliyet Sınavı süresi toplam kaç saattir?
Ehliyet sınavı süresi toplam 2.5 saattir. 1 ders için 45 dakikadır. Her sınav 11:00 de başlar. 11 ‘i geçiren kursiyer sınava alınmaz.
Ehliyet Sınavında başarısız olduğumda, kaç defa sınava girme hakkım var ?
Ehliyet sınavdan başarısız olduktan sonra 4 defa, yani toplam 5 sınav hakkınız var.
Ehliyet sınavda, 1 veya 2 dersten kaldığım takdirde tekrar 3 dersten mi sınava gireceğim?
Ehliyet sınavından kaldığınız takdirde, sadece kaldığınız derslerden tekrar sınava Katılırsınız.
Yazılı sınav ve direksiyon sınavı nerede yapılıyor?
Konya Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ‘nün belirlediği okullarda yazılı sınav, direksiyon sınavı ise, Milli Eğitim Müdürlüğünün ve Trafik Şube Müdürlüğünün belirlediği güzergahta yapılır.Meramdaki Harmancık yolu üzerinde yapılmaktadır
Direksiyon Sınav komisyon üyeleri kimlerden oluşur?
Ehliyet sınavı komisyonu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği sınav yapma yeterliliği olan öğretmenlerden oluşur
Sürücü kursu ders saatlerinde ne kadar devamsızlık yapabilirim?
Mazeretsiz olarak toplam ders saatlerinin 1/5 i kadar.
Sürücü sertifikamı aldıktan sonra ne kadar süre içerisinde Trafik Tescil Bürosuna başvurmam gerekir?
Sürücü kursu başlangıç tarihinden itibaren alınan sağlık raporu ve sabıka kaydının üzerinde yazan tarih itibari ile 1 yıl süre verilir. Verilen süre içerisinde başvurulmadığı takdirde tekrar sağlık raporu (Heyet raporu) ve sabıka kaydı yenilenmesi gerekir. Eski raporlar atılmadan yenileri ile Üsküdar İlçesi için Üsküdar’da bulunan C bölgesi Çevik Kuvvet’in içinde bulunan Trafik Tescil Bürosuna gidilir.
İlkokul mezunu olanlar hangi tarihe kadar sürücü belgesi için müracaat edebilir?
04 Temmuz  2011′de kadar başvurulabilir.
Ehliyet sınavı için başarı puan barajı kaçtır?
Ehliyet Sınavı başarı puan barajı 100 üzerinden 70′tir.
Trafik dersi için 50 soruda 35 doğru olmak zorundadır.
Motor dersi için 40 soruda 28 doğru olmak zorundadır.
İlkyardım dersi için 30 soruda 21 doğru olmak zorundadır.
Stajyer ehliyet uygulaması neleri beraberinde getirecek?
Yeni yasa ile Kursiyerler, geçici ehliyet alacaklar, 2 yıl sonunda geçmişe bakılıp 60 ceza puanı ve 4 kez kırmızı ışıkta geçmemiş, ölümlü bir trafik kazasına karışmamış ise asıl ehliyetine sahip olacak.
Ehliyet sınavı için Ziraat Bankasına veya Vakıflar bankasına Para yatırmak zorunda mıyım?
Kursiyer yazılı sınava girecek ise Ziraat Bankasına ya da Vakıflar Bankasına Teknoloji Genel Müdürlüğü hesabına Para yatırıp dekontu muhakkak kursa ulaştırmak zorundadır. (Bu hesap her sınavdan 40 gün önce açılıyor ve belli süre sonra kapanıyor.)  bankaya Para yatırmak için son günü kaçıran kursiyer kursa kayıt olsa dahi sınava giremiyor veya yatırsa da dekontu kursa ulaştırmaz ise yine sınava giremiyor. Dekontlar kursa gelen denetmen tarafından tek tek incelenip sınav giriş kartları denetmen tarafından imzalanmaktadır. Kurs, kursiyerin kaydını dekont numarası ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmektedir. Bir bankadan bir bankaya EFT kabul olmuyor, kişi bizzat bankaya gidip yatırmak durumundadır. 5 hakta her kalmada bu ücret yatırılır.
Geçen ehliyet sınava girmedim ama bankaya yatırmıştım. Bu sınavda da yatırmak zorundamıyım?
Sınava girilsede girilmese de  her sınav için ayrı ayrı bankaya para yatırılır.
Kursiyer sağlık raporu için ne kadar masraf yapar?
Kursiyer sağlık raporu almak zorundadır.
Ehliyet sınavından geçtim her şey bitti kurs benden sertifika parası istiyor. Vermek zorundam ıyım?
Hayır, kalmadıysanız ve tüm ücretleri yatırdıysanız her teorik sınavdan kaldığınızda bankaya yatan ve 30 YTL temsilci ücreti ve kurs ücretini verdiyseniz, başka ücret ödemek zorunda değilsiniz.
Kursiyer geçti sertifikasını aldı ne yapacak?
Sertifikasını aldığı sürücü kursunun bulunduğu ilçedeki trafik tescil bürosuna gidecek. Burada bulunan vergi dairesi elemanına A2 ve H için 70 YTL, B için 177 YTL, C, D, E, G için 295 YTL yatıracak, formlarını doldurup evraklarını teslim ederken de yetkili polise 33 YTL kart parası ödeyecektir. Yani A2 ve H için yaklaşık formlarla beraber 100YTL, B için 220 YTL C, D, E, G için de 330 YTL olacaktır. Bu harçlar her sene 1 Ocak’tan itibaren zamlanır.
Kayıp veya kırılan ehliyet nasıl yeniden çıkartılır?
Kırılan, kaybolan ehliyeti yeni çıkartmak için aldığınız Trafik Tescile giderek, kaybolmuşsa bir polis tutanağı ve bir resim, kırılmış ise sadece 1 resim ile 30 YTL kart ücreti ödeyerek müracaat edebilirsiniz. Eğer aynı şehirde değilseniz ikametkahınızın bulunduğu ilçe trafik tescile müracaat edebilirsiniz
B / E ehliyetim var. Ancak sağlık sorunu yaşadım. H ehliyeti almak istiyorum ne yapa malıyım?
Sürücü Ehliyeti var iken Engelli duruma düşen kişiler önce bir devlet hastanesinden “H Grubu Sürücü Olur” sağlık raporu alarak ehliyetlerini aldıkları Trafik Tescil bürolarına 1 resimle müracaat edeceklerdir.
Sürücü Belgemi H olarak aldım ancak durumum düzeldi ve B / E ehliyet almak istiyorum ne yapabilirim?
H ehliyeti alırken motordan muaf olan kursiyer B / E alacaksa sadece Motor dersinden sınava girecek ve öncelikle bu durumunu Devlet Hastanesinden alacağı sağlık raporu ile belgeleyerek sürücü kursuna müracaat edecektir. Alacağı ehliyet grubu için motordan yazılı ve Direksiyon sınavına girecektir.
Ehliyet Sınavına girdim. Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?
Her sınav sonucu, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 2 yada 3 hafta sonra açıklanır.
A2, B, C ehliyetim var. E, D alacağım. Sürücü Belgemde hangi tarih yazar?
Ehliyet de en büyük ehliyetin tarihi yazar. E sınıfı büyük kabul edilir. E ‘nin tarihi yazar. E ‘si var D alıyorsa E’ nin, D’si var E alacaksa yine E’ nin, A2 / B si var E’ nin gibi.
Sınava yada Direksiyon sınavına girmedim/giremedim hakkım yanar mı?
Yanar. Kursiyer sınav hakkını elde ettikten sonra sınavına girmek zorundadır. Eğer giremediyse hakkı yanar. Ancak sağlık raporu ile durumunu belgelerse hakkı yanmaz. Kurs temsilci ücretini yatırmış ise kursiyerde kursa geç bildirimde bulunmuş ise kurs ücreti talep eder
Ehliyet Sınavına girmedim ve kurs benden ücret istiyor. Ne yap malıyım?
Kursiyerin keyfi yada zaruretten sınava girememesi kursun sorunu değildir. Kursiyerlerin sınav listeleri İlçe Milli Eğitimden gelmekte ve temsilci ücretlerinin yatırılması istenmektedir. Ancak, yazılıda dekont süresi içinde, direksiyonda da sınav sonuçları açıklandığında sağlık sorunu varsa, bu belgelenmelidir, sorun olmaz. Dolayısı ile kursun haberi yoksa yada listeler çıkmışsa kurs temsilci ücretini yatırmak zorundadır izmir direksiyon dersi

Yorumlar

338 yorum
 1. mehmet
  27 Şubat 2010

  sürücü sertifikamı 08.06.2009 almaya hak kazandım. sürücü belgesine hak tarihimi yazılıyor mu?

  Yorum Yaz
 2. mehmet
  27 Şubat 2010

  sürücü sertifikamı 08.06.2009 almaya hak kazandım. sürücü belgesine hak tarihimi yazılıyor mu? bizi bilgilendirirmisiniz?

  Yorum Yaz
 3. ünal özen
  27 Şubat 2010

  mehmet bey trafikten aldığınız günün tarihi geçerli bilginize

  Yorum Yaz
 4. mehmet
  02 Mart 2010

  cok tesekkur ediyorum

  Yorum Yaz
 5. mehmet
  02 Mart 2010

  ehliyetimi büyüttüm .eski ehliyetimn tarihi yazılır :D

  Yorum Yaz
 6. unalozen
  02 Mart 2010

  mehmet bey hem eski hemde yeni ehliyet veriliş tarihi yazar

  Yorum Yaz
 7. mehmet
  12 Mart 2010

  21.12.2009 tarihinde bir sürücü arabama vurdu raporlarıı tuttuk evraklarımı araabayı rapor eden expere eksizsiz teslim ettik experle tamirci aralarında anlaştılar arabam yapıldı 4 gün içinde teslim aldım beni aradılar kaza mahalinde tutulan rapor eksik dediler.tekrar raporu getirmemi solediler. zaten her iki arabanın sigortası anadolu sigortadır d aha sonra tamirci beni aradı ehlıyet C yetersiz demişler biz bu hasarı karşılamıyoruz demışler.bende dedımkı eksperin yapına onay verilen bır hasarı neden daha sonra böyle garip olay oluyor. evrakları teslım ederken neden söylemıyorsunuzda .2 ay sora söylıyorsunuz ozaman eksık evrak veya yetersız evraktan dolayı hasarı karşılamıyoruz deseydınız arabımı kendı ımkanlarımla daha ucuza mal edebılırdım dedım. önce onaylanan 2 ay sonra ben hasarı parasını ödemem dıyen sıgorta. bende ödemem dedim. bu durumun da ne yapmam lazım.bılgılendirrseniz sevınırım.

  Yorum Yaz
 8. mehmet
  12 Mart 2010

  devamı…. zaten 01 06 2009 tarıhınde E sınıfı ehlıyet sertıfıkam da verdım eylıyetım şu anda E SÜCÜ belgem var teşekkürler

  Yorum Yaz
 9. unalozen
  13 Mart 2010

  mrb mehmet bey öncelikle geçmiş olsun kaza yaptığınız tarihte ehliyetiniz E sınıfı ehliyetinizmi vardı yoksa C sınıfımı vardı eğer e varken kaza yaptıysanız ödemek zorundalar ama c sınıfıykense ödemezler bilginize

  Yorum Yaz
 10. MESUT
  28 Mart 2010

  A2 ehliyeti alındığı zaman bu kanun banada geçerli olurmu onu öğrenmek istemiştim şu anda 17 yaşındayım 9 ekim de 18 yaşına giriyorum.Yetkililer ilgilenirse sevinirim.

  Yorum Yaz
 11. admin ünal
  29 Mart 2010

  mrb mesut bey evet malesef yasa çıkarsa etkilenirsiniz ayrıca B sınıfı ehliyeti almanız için 18 yaşına girmeniz yeterli değil doldurmanız şart bilginize

  Yorum Yaz
 12. ali
  17 Nisan 2010

  22*09*1997 de aldığım e sınıfı ehliyetim var.d sınıfı ehliyet yerine geçmiyormu.maliyeti ne kadardır.teşekkürler.

  Yorum Yaz
 13. admin ünal
  17 Nisan 2010

  mrb ali bey 1995 yılından önce E sınıfı alanlar tır kullanabiliyor ve D sınıfı almasına gerek yok 95 yılı sonrası E sınıfı ehliyet alanlar tır kullanacaksa ayrıca D sınıfı ehliyet almaları şart bilginize ücret konusunu arayın görüşelim

  Yorum Yaz
 14. Merbek
  11 Mayıs 2010

  Merhabalar..
  Yazılı sınavları geçtim fakat direksiyon sınavından kaldım. Kursa olan tüm ödemeleri yaptığım halde tekrardan direksiyon sınavı için ücret istediler. Bu ücreti ödemek zorunda mıyım?
  Eşimin arabasıyla pratik yapmayı düşündüğümden kursun verdiği eğitime de katılmak istemiyorum. Ücret istemeye hakları var mı?

  Yorum Yaz
 15. özen s.k
  11 Mayıs 2010

  mrb syn merbek evet sınavda kaldığınız zaman sınav ücreti ödemek zorundasınız bunu bizde alıyoruz bu alınan sınav ücreti kursa değil temsilci ücreti olarak millieğitime ödeniyor bilginiz..

  Yorum Yaz
 16. SEYHAN
  21 Mayıs 2010

  Slm.Kpss tercihlerinde (arama kurtarma teknisyenliği) C EHLİYET isteyen yerler var.Benim E EHLİYETİM var.Bu şekilde başvuru yapsam yerleştikten sonra problem olur mu?Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler.

  Yorum Yaz
 17. ünal
  22 Mayıs 2010

  mrb seyhan bey sizden istenen ( C ) sınıfı ehliyet sizdeki( E )sınıfı ehliyet bu daha iyi çünkü( E )sınıfı( C )sınıfının üstünde bir ehliyet yani( C )sınıfıyla kamyon ve aşağısını kullanırken( E )sınıfıyla artı olarak otobüste kullanabiliyorsunuz bir sorun teşkil etmez başvurunuzu yapabilirsiniz bilgilerinize

  Yorum Yaz
 18. serpil
  04 Temmuz 2010

  merhaba ben 17.03.2007 tarihinde ehliyetimi almaya hak kazandım tüm sınavları gelçtim ama halen almadım ehliyetimi acaba iptal olmuşmudur ehliyet işlemleri ve alamaya birdaha hak kazanabilirmiyim.

  Yorum Yaz
 19. özen sürücü kursu
  04 Temmuz 2010

  mrb serpil hanım kazanılan hak iptal omaz ancak bazı evrakların süresi dolmuştur sağlık raporu ve sabıka kaydı onları yenileyip trafikten istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz izmirde ve bize yakınsanız buyrun gelin yardımcı olalım

  Yorum Yaz
 20. mehmet
  13 Ekim 2010

  merhabalar admib bey benim E sınıfı ehliyetim var onu D ye cevirmek istiyorum ne yapmam lazım

  Yorum Yaz
 21. admin ünal
  15 Ekim 2010

  mrb mehmet bey sadece direksiyon sınavına girerek çevirebiliriz harçları kartparası kurs parası v.s tüm masraflar dahil 800 tl ye malolur size bilginize

  Yorum Yaz
 22. Serdar
  22 Ocak 2011

  Merhaba admin ünal bey..ben pazartesi günü ehliyetimi alacağım..şu ehliyet harcı ne kadar? ben b+a2 alıyorum 273 diye hatırlıyorum ama son fiyatı nedir? birde bu para kursa ödediğimiz paranın içinde mi yoksa ayriyeten mi vereceğiz?

  Yorum Yaz
 23. murat
  24 Mayıs 2011

  mrb ben 2002 de ehliyet almaya hak kazandım fakat çıkarmadım ehliyetimi bu kazandıgım hak halen geçerlimi geçerliyse napmam lazım tşk…

  Yorum Yaz
 24. ismail
  24 Haziran 2011

  Mrb Ünal bey Ben 01 ocak 1995 doğumluyum sizce 2011 yılı içerisinde a2 ehliyeti alabilirmiyim yoksa 2012 giriş yaptığımızdamı a2 ehliyeti alabilirim Saygılar…

  Yorum Yaz
 25. gamze
  28 Haziran 2011

  Merhaba ben ehliyet kursuna farklı bir ilde girdim hak kazandım fakat şuan başka bir ilde oturuyorum hak kazanmışlık belgem hala aynı ilde duruyor ehliyetimi şuan bulunduğum ilden çıkarabilmem mümkünmüdür yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Yorum Yaz
 26. adminunal
  01 Temmuz 2011

  gamze hanım mrb ehliyetinizi aldığınız kursun bulunduğu ilden almanız zorunlu başka bir ilden alamazsınız

  Yorum Yaz
 27. adminunal
  01 Temmuz 2011

  ismail bey mrb 2012 yılında 17 yaşını dolduracaksın ve 2012 yılında kaydını yaptırabilirsin

  Yorum Yaz
 28. melik bozkurt
  10 Temmuz 2011

  1999′da sürücü belgesi almaya hak kazandım ücretin bir miktarını ödedim fakat gidip alamadım ne yapmalıyım…(muğla yatağan)

  Yorum Yaz
 29. Ünal
  11 Temmuz 2011

  melik bey mrb geri kalan borcunu ödeyip dosyanı al ve trafikten ehliyetini çıkart :)

  Yorum Yaz
 30. cesimm
  15 Temmuz 2011

  ben 10 20 1994 doğumluyum tam olarak nezaman arba ehliyeti için kayıt yaptırabilirimve nezamn ehliyet sahibi olabilirim kurs hocası bana 2011 ekim 20 d kayıt yaptıra bileceğimi soledi bu mumkunmu acaba şimdiden tesekkurler hocam..

  Yorum Yaz
 31. Ünal
  17 Temmuz 2011

  cesim bey mrb 2012 yılının ekim ayının yirmisinde yaşın doluyor yaşını doldurduğun gün kursa kaydını yaptırabilirsin

  Yorum Yaz
 32. ali yılmaz
  15 Kasım 2011

  babam 15 sene önce ehliyet sınavına girip kazanmış maddi durumlardan dolayı ehliyetini alamış ehliyet almak için şimdi ne yapması gerekiyor eski dosyası bulunabilirmi yoksa yeniden sınava mı girmesi gerekiyor bana bir bilgi maili atarmısınız

  Yorum Yaz
 33. mrspeak
  24 Kasım 2011

  Mrb. ünal bey 06.02.1995 Doğumlular ne zaman Araba İçin Ehliyet Alabiliyorlar..

  Yorum Yaz
 34. oguzz
  04 Aralık 2011

  merhaba direksiyon sınavının 4 üne giremedim sonuncu hakkımda da kaldım.kurs bana tekrar yazılı sınava gireceğimi ve tekrar kurs ücretimi ödememi söyledi.ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz.tşk ederim

  Yorum Yaz
 35. Özen Sürücü Kursu
  06 Aralık 2011

  Oğuz bey mrb yazılı ve direksiyon sınavlarında 5 hakkınız var giremez veya kalırsanız haklarınız dolmuş oluyor ve herşeye silbaştan başlamanız gerekiyor yani kursunuz doğru söylüyor malesef yapacak birşey yok :(

  Yorum Yaz
 36. can
  09 Aralık 2011

  merhaba efendım ben yazılı ve dıreksıyon sınavlarını gectim dosyam hazır.Ama ehliyetimi mart ayına doğru almak ıstıyorum alabılr mıyım ? Birde kursumu aradım ocak yenı yasa cıkıyor dedıler peki yasa cıkana kadar almazsam beni de etkiler mi illa ocak ayına kadar almam gerekıyor mu bunu öğrenmek ıstıyorum

  Yorum Yaz
 37. Özen Sürücü Kursu
  13 Aralık 2011

  Can bey yeni çıkacak yasalardan etkilenirsiniz bir an önce ehliyetinizi çıkartın

  Yorum Yaz
 38. ErdaL
  14 Aralık 2011

  Merhaba İyiGünler dilerim öncelikle, beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.. Ben 26.11.2011 tarihinde direksiyon sınavına girdim ve geçtim.. Trafikten randevu aldım Salı gününe yani 20.12.2011 tarihinde, ben baş vurduğumda ehliyet için evraklarımı verdiğimde bana 1-2 hafta sonra gel dedikleri taktirde , benim ehliyetimin arka yüzünde ne zamanın tarihi yazar acaba bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim ilginize..!!

  Yorum Yaz
 39. Özen Sürücü Kursu
  14 Aralık 2011

  Erdal bey merhaba ehliyetinizi almak için trafiğe evraklarınızı teslim ettiğiniz gün işlem başlar ve o günün tarihi işlenir

  Yorum Yaz
 40. Abdullah
  02 Ocak 2012

  Merhabalar ,
  Önemli bir konuda soru sormak istiyorum.
  Ben ehliyet sınavını kazandım fakat askerlik görevim olduğundan dolayı
  direksiyon sınavına giremedim.Ve kurs dosyamın yandığını yeni dosya açılması gerektiğini söylüyor.Ben ehliyet sınavını kazandım ve bir hak edindim.Bu nasıl olabiliyor.Askerliğimi belgelesem direksiyon sınavına girme şansım olur mu ?
  Yoksa gerçekten hakkım yanıyor mu ?

  Yorum Yaz
 41. Özen Sürücü Kursu
  02 Ocak 2012

  Abdullah Bey mrb yazılı sınavlarını geçtiniz ve direksiyona girmediniz haklarınız yandı malesef yapacak birşey yok yeniden kayıt yaptırmanız gerekiyor

  Yorum Yaz
 42. aygul
  17 Ocak 2012

  ben 2008de kursa kaydolmuştum. bütün sınavları geçtim. fakat henüz ehliyetimi almak için emniyete gidemedim.
  sertifikami kaybettim sürücü kursuna tekrar gittim fakat 200tl istedi yeniden sertifika vermek için. ne yapmalıyım?

  Yorum Yaz
 43. emre gürses
  20 Ocak 2012

  merhaba ben 07.07.1994 doğumluyum bu sene 1 eylüldeki sınava girebilecek miyim ?
  ayrıca bu tarihte , lise 4 geçtiğim için lise okuyor olmam ehliyet almak istediğim takdirde sıkıntı oluşturur mu ?
  yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

  Yorum Yaz
 44. yusuf
  30 Ocak 2012

  iyi akşamlar ben ehliyetimi 2011 ağustosayında almaya hak kazandım ama elde olmayan sebeblewrden dolayı ehliyetimi cıkartamadım ben subat ayında ehliyetimi cıkartmak istiyorum peki bu stajyer yasası çıktımı. çıktıysa banada stajyer dosyasımı verilecek. tesekkürler

  Yorum Yaz
 45. hüseyin bektaş cantürk
  31 Ocak 2012

  merhaba efendim ben 20 yaşındayım b sınıfı ehliyetim var bu yaşda e ye çevirttire bilirmiyim

  Yorum Yaz
 46. emrehan
  27 Şubat 2012

  iyi günler ben 27 mart 1995 doğumluyum tam olarak ne zaman ehliyete başvurabilirim bi zahmet bilgilendirirseniz?

  Yorum Yaz
 47. mehmet umur
  11 Mart 2012

  27.11.2011 direksiyon sınavını geçip dosyamı aldım dosya yı daha karta çevirmedim dosyanın belirli bir süresi varmı ben o süreyi geçtim mi ?

  Yorum Yaz
 48. Özen Sürücü Kursu
  12 Mart 2012

  mehmet bey süresi yok sağlık raporu ve sabıka belgesinin süresi bitmiştir sadece onları yeniden alın eskiler dosyada kalsın şimdiden hayırlısı olsun

  Yorum Yaz
 49. bayram birinci
  12 Mart 2012

  ilk okul mezunuyum b sınıfı ehliyet alabilirmiyim
  gerekli koşullar nelerdir

  Yorum Yaz
 50. emrehan
  16 Mart 2012

  benim sorumada bizahmet cevap verirseniz

  Yorum Yaz
 51. fatma
  16 Mart 2012

  ben orta okul 6 terk ehliyet alabiliyormuyum

  Yorum Yaz
 52. fatma
  16 Mart 2012

  BEN ORTAOKUL 6. SINIFTAN TERK ETTİM EHLİYET ALMA ŞANSIM VARMI

  Yorum Yaz
 53. Özen Sürücü Kursu
  16 Mart 2012

  fatma hanım şu an alamıyorsunuz ancak yasalarda değişiklik yapılacak o zaman alabileceksiniz

  Yorum Yaz
 54. emrehan
  24 Mart 2012

  iyi günler ben 27 mart 1995 doğumluyum tam olarak ne zaman ehliyete başvurabilirim bi zahmet cevap atarsaanız

  Yorum Yaz
 55. Özen Sürücü Kursu
  25 Mart 2012

  emrehan mrb seneye 27 martta başvurunu yapabilirsin.

  Yorum Yaz
 56. emrehan
  26 Mart 2012

  motorsiklet ehliyetim geldi değilmi suanda alabilirim?

  Yorum Yaz
 57. furkan
  04 Nisan 2012

  ben 17 yaşındayım seneye 18 olacam. lise 2 öğrencisiyim seneye ehliyet alabilir miyim? alabilirsem eğer ne gerekiyor?

  Yorum Yaz
 58. yeşim
  07 Nisan 2012

  merhaba.. ben 30 haziran 2012 sınavına girmeyi düşünüyorum. ama direksiyon sınavlarında meslekten dolayı sınava girdiğim ve kursa gittiğim yerde olmuyorum.. o tarihlerde olduğum herhangi bir şehirden bu hakkı elde edebilir miyim? şimdiden teşekkürler..

  Yorum Yaz
 59. volkan yıldız
  16 Nisan 2012

  mrb ben orta 2 den terk ettim okulu bıraktım şimdi diplomam yok eğer bu stajiyer yasası çıkarsa diplomasız yazılabilirmiyim ? cevap atarsanız sevinirim …..

  Yorum Yaz
 60. SERDA
  18 Nisan 2012

  slm ben ehliyet almaya hak kazandım ama ehliyeti almadım bu yeni kanunla bendemi ehliyetimi 2 sene alamıyacammı

  Yorum Yaz
 61. Özen Sürücü Kursu
  18 Nisan 2012

  SERDAR BEY SLM YENİ YASA HENÜZ ÇIKMADI ÇIKMADAN ÖNCE ALIRSANIZ ETKİLENMEZSİNİZ

  Yorum Yaz
 62. emin85
  19 Nisan 2012

  benim sorum şu ben geçenyıl ehliyet sınavlarını geçtim ama çalıştıgım ilden tayinim cıktı sertifikayı ehliyete çeviremedim bu mayısta tam bir yıl olacak bu ehliyeti bulundugum ilden alabilirmiyim acaba birde bulundugum ilde bir kursa sordum sertifikanı 1 yıl içinde ehliyete çevirmezsen ehliyet hakkın yanar denildi sertifikam iptal olurmuş bir diger kurssta yanmaz ama yeni yasa cıkacak ehliyetin stajerolur dediler kafam karıştı lütfen beni aydınlatın

  Yorum Yaz
 63. Özen Sürücü Kursu
  19 Nisan 2012

  Emin bey mrb ehliyeti hangil ilden aldıysanız oradan çıkartmak zorundasınız şimdilik sertifikanızın yanması sözkonusu değil ancak yeni çıkacak yasalar var onlardan etkilenmemek için biran önce çıkartın

  Yorum Yaz
 64. Naime
  25 Nisan 2012

  merhaba ben ilkokul mezunuyum ayrıcada şuan açıköğretimden orta okul 2.sınıfı okuyorum orta okul mezunu olmadan ehliyet alabilirmiyim lütfen cevap yazın

  Yorum Yaz
 65. Özen Sürücü Kursu
  25 Nisan 2012

  merhaba naime hanım yasa henüz çıkmadı nasıl bir yasa çıkıcak kimleri nasıl etkiliycek bilmiyorum sitemizden gelişmeleri takip edin yasa çıkınca bilgilendireceğiz

  Yorum Yaz
 66. ibrahim
  26 Nisan 2012

  Merhaba ben nisan dakı yazılı sınavı gececegımı dusunuyorum.Direksiyon sınavıda 12-13 mayıstaymıs ben o tarihlerde sehır dısında olacagım ıcın sınava gıremeyecegım.Bu yatrdıgım 60 milyon dıreksıyon sınavını dırekt olarak ek sınava aktarmaları 26 mayısta sanırım mumkunmu?o prpsedur nasıl ıslıyor yazılı sınav sonucları acıklandıktan sonra mı kurs bızım adımıza mı meb odeme yapıyor._?cok tesekkrler sımdıden

  Yorum Yaz
 67. Ali
  29 Nisan 2012

  Merhabalar.. 21.07.1995 Doğumluyum ne zaman ehliyet için kayıt yaptırabilirim??

  Yorum Yaz
 68. Özen Sürücü Kursu
  30 Nisan 2012

  ali bey seneye 7. ay kaydınızı yaptırabilirsiniz

  Yorum Yaz
 69. SEVAL
  03 Mayıs 2012

  Merhaba. Ben 2005 senesinde, tüm sınavlarımı tamamlayıp sertifikamı aldım ancak ehliyetimi almadım. Şimdi ehliyetimi almak istiyorum ama sürekli yanlış yönlendiriliyorum. Sağlık raporum, sabıka kaydım ve ilçe milli eğitim müdürlüğünden belgemi aldım. Ek-2 kağıdımın yeniden temin edilmesi gerekiyormuş, Şoförler Federasyonu kursumun bunu bana verebileceğini, kursum ise oradan alabileceğimi, kendisini bağlayan bir durum olmadığını söylemekte. Bundan sonraki sürecimin nasıl olması gerekiyor? Bu belgeyi temin ettiğimde emniyetteki işlerimi de aynı zamanda halletmek istediğim için online randevu almayı denedim ancak sistem, kaydımın bulunmadığını ifade ediyor. EK-2 belgesi ile kaydımın bulunmaması birbiriyle bağlantılı mıdır? benim bundan sonra neyi nerden nasıl almam gerekmektedir? yoğun çalışmamdan ötürü bunu danışabileceğim başka bir kurum ya da kişi olmadığından cevabınızı beklemekteyim. Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla.

  Yorum Yaz
 70. Özen Sürücü Kursu
  04 Mayıs 2012

  seval hanım merhaba bütün bunları sürücü kursunuzun hazırlaması veya sizi detaylı bilgilendirmesi gerekir hangi ildesiniz keşke onuda yazsaydınız izmirdede böyle kurslar var malesef parasıyla insanları rezil ederler eskileri dosyanızda kalsın yeniden sağlık ve sabıka belgesini alın kan gurubu kartınızı alın trafiğe gidin orada sizi yönlendirirler yine takıldığınız bir konu olursa bizi arayabilirsiniz 02322263535 şimdiden hayırlı olsun

  Yorum Yaz
 71. memoli 333
  05 Mayıs 2012

  slm ehliyet alırken alınan ehliyet alabilir sağlık raporu başka bir ilden alınabilirmi

  Yorum Yaz
 72. muhammed
  06 Mayıs 2012

  MERHABA BEN 08.08.1995 DOĞUMLUYUM LİSE 3 ÖĞRENCİSM BU SENE 8. AYDAN SONRA KURSA KAYIT OLUP EHLİYET ALABLİRMİYİM
  BİRDE YENİ ÇIKACAK KANUN NE ZAMN ÇIKACAĞI BELLİ Mİ

  Yorum Yaz
 73. ahmet
  06 Mayıs 2012

  ben ehlıyetımı 2010 da kazandm ama vergı daıresıne flan para yatırmadım 2 sene oldu hakkım yanmamıstır dımı

  Yorum Yaz
 74. Özen Sürücü Kursu
  08 Mayıs 2012

  ahmet bey hakkınız yanmadı ancak yeni çıkacak yasa var çıkarsa 2 yıl bekleme süresinde çıkartmayanların sertifikası iptal olacak yasa çıkmadan önce çıkartın bence

  Yorum Yaz
 75. Özen Sürücü Kursu
  08 Mayıs 2012

  muhammed bey sizin seneye 8. ay yaşınız doluyor seneye kaydınızı yaptırabilirsiniz

  Yorum Yaz
 76. Özen Sürücü Kursu
  08 Mayıs 2012

  sağlık raporu kayıtlı olduğunuz sürücü kursunun bulunduğu ilden alınabilir diğer yerlerden alınan sağlık raporu geçerli değildir

  Yorum Yaz
 77. Melek Özer
  08 Mayıs 2012

  merhabalar ben bursada kazandm ehliyet yazılı sınavı ama oraya gidemem istbuldan direksiyon sınavına giremezmiyim böyle bir ihtimalim var mı varsa ne yapmam gerek ?

  Yorum Yaz
 78. Erkan
  08 Mayıs 2012

  İki sorum olacaktı ” Stajyer sürücü belgesi ” olayı başladı mı? Başlamadıysa ne zaman başlar?
  Şimdiden teşekkürler…

  Yorum Yaz
 79. yıldız
  10 Mayıs 2012

  1998 DE KURSA KATILDIM BÜTÜN ÖDEMELERİMİ YAPTIM SAĞLIK RAPORUMU ALAMAYINCA SINAVADA GİREMEDİM TABİİ.ŞİMDİ TEKRAR BAŞVURSAM TEKRAR EĞİTİM ALACAK MIYIM ÜCRET YATIRIR MIYIM.

  Yorum Yaz
 80. emre yıldırım
  10 Mayıs 2012

  ben 28 eylül 1995 dogumluyum b ehliyet için 2013e girmek yeterlimi yoksa 28 eyllüle kadar beklememmı lazım.

  Yorum Yaz
 81. Özen Sürücü Kursu
  10 Mayıs 2012

  emre mrb ewet seneye eylülün 28 ni beklemen gerikiyor

  Yorum Yaz
 82. Özen Sürücü Kursu
  10 Mayıs 2012

  mrb yıldız hanım aynı kursa gidin biraz fark ödeyerek tekrar kaydınızı yaptırın herşeye baştan başlamanız gerekiyor

  Yorum Yaz
 83. Özen Sürücü Kursu
  10 Mayıs 2012

  erkan bey henüz başlamadı ne zaman başlar onu kimse bilmiyor meclisten ne zaman çıkarsa o zaman başlar

  Yorum Yaz
 84. Özen Sürücü Kursu
  10 Mayıs 2012

  melek hanım mrb işlem nerde başladıysa orada bitmek zorunda başka ilde sınava giremezsiniz

  Yorum Yaz
 85. mustafa
  17 Mayıs 2012

  ilk okul mezunlarına tekrardan ehliyet verilecekmi

  Yorum Yaz
 86. Özen Sürücü Kursu
  17 Mayıs 2012

  mustafa bey mrb ilkokul mezunlarına ehliyet verilecek ama nezaman verilecek onu bilen yok şu an meclisten çıkması bekleniyor çıkarsa verecez..

  Yorum Yaz
 87. sude
  22 Mayıs 2012

  merhaba eşim 2008 de ehlıyet sınavına girdi ama kazanamadı.ilkokul mezunu nezaman ehliyet alabilir..

  Yorum Yaz
 88. Özen Sürücü Kursu
  23 Mayıs 2012

  sude hanım merhaba şu an yapacak birşey yok ilkokul mezunları alamıyor ancak yeniden düzenleme yapılıyor çok kısa zamanda çıkmasını beklediğimiz yasa var o çıkarsa alabilecekler izmirdeyseniz yasa çıkınca bizim kursumuza bekleriz

  Yorum Yaz
 89. Ali
  28 Mayıs 2012

  iyi günler ben 18 yaşımı doldurdum ben bugün kayıt yaptırsam ehliyeti en kısa ne zaman alabilirim ?? birde kurs ücretiniz ne kadar ayrıca bu ehliyet hharcı bu ücretin içindemi oluyo yani ehliyet almak toplam ne kadar olur??

  Yorum Yaz
 90. acar_35
  05 Haziran 2012

  1987 yılı b sınıfı ehliyetliyim kadrolu bi iş için e sınıfı ehliyet almam gertekiyo ama ilkokul mezunuyum acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

  Yorum Yaz
 91. Adınız/Rumuzunuz
  09 Haziran 2012

  abidin özgön benim c sınıfı ehliyetim var 30 12 1997 tarihte aldım e sınıfı yerine geçermi

  Yorum Yaz
 92. bn ehliyeti kazandım ve 4 gün önce aldım trafige çıkmamda problem olmaz geliba
  09 Haziran 2012

  bn ehliyet sınavlarını geçtim vede ehliyetimi emniyetden aldım trafige çıkabilirim galiba artık

  Yorum Yaz
 93. ali
  10 Haziran 2012

  merabalar ben 5.8.1994 goğumluyum ehlyete ne zaman yazılabilirim

  Yorum Yaz
 94. birkan
  10 Haziran 2012

  mrb ben 8. sınıftan terk ettim ehliyet almaya hakkım varmı acaba ?

  Yorum Yaz
 95. cengiz
  18 Haziran 2012

  mrb.benim 04.07.1988 tarihli c sınıfı ehliyetim var otobüs sürebiliyormuyum?teşekkürler

  Yorum Yaz
 96. fenerci_55-65@hotmail.com
  26 Haziran 2012

  slm ben 29.07.1995 doqmluym ne zamn ehliyete kaydolabilirim

  Yorum Yaz
 97. mermoy
  28 Haziran 2012

  ben 14.11.1995 doğumluyum ne zaman ehliyet alabilirim

  Yorum Yaz
 98. Emre Döner
  29 Haziran 2012

  Merhaba ben 05.01.1995 dogumluyum ve lise 3. sınıfa geçtim 05.01.2013 tarihinde yeni yasaya göre ehliyet alabilirmiyim? Ve lisede okudugum için diploma şartı nasıl olucak bilgilendirirseniz çok sevinirim…

  Yorum Yaz
 99. Özen Sürücü Kursu
  30 Haziran 2012

  emre bey diploma yönünden sıkıntı yok seneye ocak ayında kaydınızı yaptırabilirsiniz

  Yorum Yaz
 100. elif
  30 Haziran 2012

  Merhaba 2009 yılında sinava girdim ancak henüz ehliyetimi almadım ehliyetimi almak için yasal bir süre varmı

  Yorum Yaz
 101. Mehmet Ali TASASIZ
  30 Haziran 2012

  ben 14.11.1995 doğumluyum ne zaman ehliyet alabilirim

  Yorum Yaz
 102. Özen Sürücü Kursu
  02 Temmuz 2012

  mehmetali bey mrb seneye alabilirsiniz…

  Yorum Yaz
 103. Özen Sürücü Kursu
  02 Temmuz 2012

  elif hanım mrb sağlık ocağından sağlık raporu alınp trafikten ehliyetinizi çıkartabilirsiniz

  Yorum Yaz
 104. elif
  02 Temmuz 2012

  sağlık raporu ve sabıka kaydımı yeniledim yeni yasaya göre ehliyetimi almak için yasal bir süre var mı bunu öğrenebilir miyim yani yeni yasa çıktığında yeniden sınava girmem gerekir mi

  Teşekkürler

  Yorum Yaz
 105. Özen Sürücü Kursu
  02 Temmuz 2012

  elif hanım şimdilik yeni yasa çıkmadı biran önce çıkartın şimdiden hayırlı olsun…

  Yorum Yaz
 106. Selin
  07 Temmuz 2012

  Merhaba, ehliyet kursuna devam ederken ya da kurs bitmiş diğer harçlar ödenmeyi beklerken yasa çıkarsa ben de yasaya dahil olur muyum? yakın zamanda yasa çıkmaz umarım? teşekkürler

  Yorum Yaz
 107. eda
  07 Temmuz 2012

  acıkilköğretim son sınıftayım ehliyet alabilirmiyim yeni yasa cıktımı

  Yorum Yaz
 108. Özen Sürücü Kursu
  08 Temmuz 2012

  Eda hanım alabilirsiniz yasa çıktı hiçbir engeliniz yok izmirdeyseniz kursumuza bekleriz..

  Yorum Yaz
 109. ESİNN
  18 Temmuz 2012

  ben 2005 yılında ehliyeti almaya hak kazandım ancak sürekli il dışında olduğum için sertifikayı ehliyete çeviremedim sağlık raporu ve sabıka kaydımı yenilesem ehliyetimi alabilir miyim? teşekkürler

  Yorum Yaz
 110. Yardımmmmmmmmmm
  26 Temmuz 2012

  Ben 11.07.1995 liyim ne zaman sürücü kursuna yazılabilirim ? B ehliyet için.

  Yorum Yaz
 111. ÖMER KURT
  27 Temmuz 2012

  S.a benim oğlum 07.1995 li acaba ne zaman kursunuza yazdırabilirim İzmir de müracaat ediyoruzda B ehliyet için…

  Yorum Yaz
 112. mustafa
  30 Temmuz 2012

  2002 yılında ehliyet almayı hakkazandım geçici sürücü belgesi verdiler yanlız ehliyetimi almadım benim ehliyet almam zaman aşımına uğramışmıdır yoksa ehliyetimi sağlık raporumu yenileyip alabilirmiyim teşekkürler…

  Yorum Yaz
 113. Enver
  02 Ağustos 2012

  MRB BEN 13/04/1996 DOĞUMLUYUM A2 EHLİYET NE ZAMAN ALABİLİRİM.

  Yorum Yaz
 114. Emre
  05 Ağustos 2012

  Merhabalar 2008 yilinda E sinifi sertifikami aldim.. Surucu belgesine cevirticemde sadece saglik raporu ve sabika kaydini yenilesem yeterlimi acaba? Yada baska evraklarin da yenilenmesi gerekiyormu? Ve birde yeni yasa ciktimi stajyer ehliyet ?

  Tesekkurler iyi calismalar..

  Yorum Yaz
 115. berkozal
  31 Ağustos 2012

  merhaba ben 03.11.1995 dogumluyum acaba ehlıyetımı ne zaman alabılırım tarıh yazarsanız sevınırım.

  Yorum Yaz
 116. torresemih
  04 Eylül 2012

  ben yazılı sınava girdim ve direksiyon sınavı için hak kazandım. ancak 2 defa girdim direksiyon sınavına ve ilkinde haksız yere bırakıldım ehliyet kemerini takmak istedim diye!!. ikincisinde ise bana bağırdıkları için müfettişlerin kavga ettim ve yine başarısız oldum.. ve hem ehliyet sürücü kursumdaki insanlarla hemde müfettişlerle papaz oldum.. direksiyon sınavımı başka bir belediyede bulunan sürücü kursuna alıp değişiklik yapabiliyor muyum? yada şikayette bulunsam milli eğitim bakanlığına o şekilde değiştirebiliyor muyum? lütfeenn acil yardım ediinn

  Yorum Yaz
 117. Hakan
  09 Eylül 2012

  Mrb… ben yazılı ve direksiyon sınavını geçtim… ancak şu an sınavlara girdiğim ilin farklı bir ilçesindeyim… Aceba ehliyetimi aynı ilin farklı bir ilçesindeki emniyetten alabilir miyim? şimdiden teşekkürler…

  Yorum Yaz
 118. erdemm
  12 Eylül 2012

  mrb.. benim ehliyetime alkollü araç kullanmaktan dolayı 6 ay süreyle el konulmuştu. 6 ayın 09.09.2012 de süresi doldu ancak kesilen cezayı(parayı) ödemedim bu cezayı ödemeden de ehliyetimi geri alabilirmiyim şimdiden teşekürler..

  Yorum Yaz
 119. ERKAN
  12 Eylül 2012

  B EHLİYETİM VAR E YE BÜYÜTECEM SENEYE AMA STAJER EHLİYET ÇIKARSA EHLİYET SAHİBİYKEN STAJERMİ OLUCAM BENDE

  Yorum Yaz
 120. Caner▬
  22 Eylül 2012

  Merhabalar Öncelikle Kolay Gelmesi Dileğiyle ;

  Ben 26 / 07 / 1996 Doğum Tarihli’ yim A2 ( Motorsiklet ) Ehliyeti Almak İcin Ne Zaman Basvurmam Gerekir

  Detaylı Bir Şekilde Aydınlatırsanız Sevinirim …

  İyi Çalışmalar ..

  Yorum Yaz
 121. ercüment
  27 Eylül 2012

  merhaba; ben orta okulu üçüncü sınıfta terk ettim b sınıfı sürücü belgesi sahibiyim ve a2 sürücü belgesi almak istiyorum yeni çıkan kanun çerçevesinde a2 sürücü belgesi alabilirmiyim?

  Yorum Yaz
 122. Özen Sürücü Kursu
  27 Eylül 2012

  mrb ercüment bey alabilirsiniz

  Yorum Yaz
 123. Özen Sürücü Kursu
  29 Eylül 2012

  Ercüment bey ilkokul mezunları orta terkler ilköğretim terkler ehliyet alabiliyor

  Yorum Yaz
 124. Özen Sürücü Kursu
  29 Eylül 2012

  Caner bey seneye A2 ehliyeti alabilirsiniz 7. ay kaydınızı yaptırın

  Yorum Yaz
 125. DİLEK
  03 Ekim 2012

  ben ehliyet kursuna yazıldığımda a2 ve b 2ni birden alıcaktım yani tek harç ödiyecektim bazı maddi durumlar dolayısı ile dosyam 2009 dan beri bende duruyor hiçbir yere müracaat etmedim ve bu ekim ayında bizim gibiler için son aymış muhakkak almamız gerekiyormuş. ne yapmam lazım? harç ne kadar öderim tekarar çıkartmam gereken belgeler nelerdir?

  Yorum Yaz
 126. Özen Sürücü Kursu
  03 Ekim 2012

  dilek hanım mrb yeni yasa çıkıyor sertifikasını 2 yıl içersinde ehliyete dönüştürmeyenlerinki iptal olacak sağlık raporu ve sabıka belgeniz 1 yıl süreli olduğu için sadece onları yenilemeniz yeterli 3 resim ve kan gurubu kartı 380 tl ücret ile trafik şübesinden ehliyetinizi çıkartabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun

  Yorum Yaz
 127. Hamit Alaqöz
  04 Ekim 2012

  bn Ekim 7′disinde 17 yasına girecem evesi gün ehliyete yazılmak istiyorum A2 alırlarmı yoksa 1 sene dahamı bekleyecem …. :(

  Yorum Yaz
 128. Muhammed Kaplan
  05 Ekim 2012

  ben 01.01.1995 doğumluyum acaba ehliyet alabılırmıyım 2013 te … B ehliyeti..

  Yorum Yaz
 129. ENVER
  12 Ekim 2012

  MRB BEN 13/04/1996 TARİH DOĞUMLUYUM. A2 SINIF EHLİYET İÇİN NE ZAMAN KAYIT OLABİLİRİM (TARİH OLARAK). 02 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE AYNI SORUYU SORMUŞTUM FAKAT CEVAP VERİLMEDİ. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

  Yorum Yaz
 130. nihavendgece
  13 Ekim 2012

  merhabalar benim merak ettiğim konu ben şuan ehliyet derslerine giriyorum 20 ekimdeki sınavlara gireceğim ilköğretim mezunuyum ehliyet almaya ak kazanırsam bu sene ehliyetimi maddidurumlardan ötürü çıkaramayacağım 2013 nisan gibi çıkarabilirim bu yeni yasa 2 yıl stajer belgesi beni vururmu acaba cevap yazarsanız çok memnun olurum ( şimdiden ilginiz için teşekkür ederim )

  Yorum Yaz
 131. Osman Erdem
  17 Ekim 2012

  Merhabalar
  B ehliyetim sahibiyim. A2 ehliyeti ekletmek için kursa kaydoldum ancak kurs tüm belgeleri tekrardan talep ediyor… Tüm bunları cıkartmak gercekten gerekli mi ? Saglık raporunun istenmesi normal ancak noter onaylı mezunyet belgesi , kan grubu vs vs belgeler gercek gerekli mi ( eski ehliyetimde kan grubu işlenmiş durumda)

  Yorum Yaz
 132. ramazan güney
  17 Ekim 2012

  mrhb. eşim samsunun ilçesinde sürücü kursuna kayıt olup sınavlara girmişti ve sınavlarını başarı ile geçerek ehliyet almaya hak kazandı ancak şimdi istanbula taşındık dosyalarını samsundaki kursundan alsak istanbulda ki emniyet müdürlüğünden ehliyetini alabilirmiyiz bu konuda bana yardımcı olurmusunuz? şimdiden tşk ederim.

  Yorum Yaz
 133. Özen Sürücü Kursu
  20 Ekim 2012

  Ramazan bey işlemin başladığı ilde çıkarmak zorundasınız başka ilden alamazsınız..

  Yorum Yaz
 134. Özen Sürücü Kursu
  20 Ekim 2012

  Osman bey evraklar isteniyor malesef

  Yorum Yaz
 135. Özen Sürücü Kursu
  20 Ekim 2012

  mrb yasa henüz çıkmadı çıkarsa ewet vurur

  Yorum Yaz
 136. Özen Sürücü Kursu
  20 Ekim 2012

  mrb enver bey 2013 te alırsınız ..

  Yorum Yaz
 137. irfAn
  06 Kasım 2012

  slm ben sertifikamı almış durumdayım ehliyeti almak için herhangi bi şubeye gitsem olurmu yoksa kayıt yaptırdığım kursun semtinden mi almak zorundayım bana bi bilgi verebilirnisiniz

  Yorum Yaz
 138. İRFAN
  06 Kasım 2012

  ŞUAN ben istanbul bağcılar ilçesinde oturuyorum ama başka bi semte kayıt yaptırmıştım ehliyeti bağcılar şubeden alabilirmiyim yoksa ordan mı almam gerekiyo

  Yorum Yaz
 139. fikriye ak
  06 Kasım 2012

  ben bütün ehliyet testini gecerek 20 ekimdedki direksiyon sınavını kazandım ehliyetimi ne zaman alırım yardımcı olursanız sevinirim

  Yorum Yaz
 140. Emretayar
  06 Kasım 2012

  Ben ehliyet sinavini gectim ehliyetim emniyette para verip almam lazim 2013te alirsam stajyer ehliyet mi alirim yoksa normal ehliyet mi

  Yorum Yaz
 141. yanliz
  06 Kasım 2012

  ben bişey ogrenmek ıstıyorum ehliyete gırme sınırı varmı

  Yorum Yaz
 142. ENES
  11 Kasım 2012

  EHLİYET SINAVLARINA ÜNYENİN BİR İLÇESİNDE GİRDİM AMA SİNOPTA YAŞIYARUM EHLİYETİMİ SİNOPTAN ALABİLİRMİYİM …

  Yorum Yaz
 143. kenan
  17 Kasım 2012

  mrb ben ehliyetimi kaybettim yenisini cıkarmak için bilgisayardn 2 sayfa cıktı ve e randevu almamız yeterlimi acaba

  Yorum Yaz
 144. Melo
  17 Kasım 2012

  20 ekimdeki yazılı sınavı geçtim fakat 17 kasımdaki direksiyon sınavına katılamadım ve direksiyon sınavı için herhangi bir ücret yatırmadım be yapmam gerekiyor?

  Yorum Yaz
 145. HayKoo
  23 Kasım 2012

  mrb , memur alımında e sınıfı sürücü belgesi istenen yerlere c sınıfı sürücü belgesine sahip biri başvurabilir mi ? kısaca c sınıfı ehliyet e sınıfı yerine geçermi ? şimdiden tşk. ler

  Yorum Yaz
 146. qökhan_rukiye
  11 Mart 2013

  mrhb ben 29.07.1995 doqumluyum tam buqünle beraber 140 qün sonra qirecm allahım nasip edrse.bu yeni yasa yürürlüqe qirdimi.sorular yarı yarıya inecektiya.

  Yorum Yaz
 147. mehmet13
  13 Mart 2013

  Merhabalar!
  yeni çıkacak yasa eskşden ehliyet almış kişşleri etkileyecek mi? Örneğin ben 2003′te aldım ehliyetimi bu yasa yüzünden ben de 5 yıl da bir sağlık kontrolünden geçecek miyim?

  Yorum Yaz
 148. onur
  14 Mart 2013

  ARKADAŞLAR BU GEÇİÇİ EHLİYETİ ÇÖZEMEDİM 17 YAŞINDA DENİLİYOR BEN 97 DOĞUMLUYUM SENEYE ALIP TRAFİĞE ÇIKABİLECEKMİYİM ŞİMDİDEN BİLGİ VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

  Yorum Yaz
 149. Özen Sürücü Kursu
  16 Mart 2013

  onur bey stajer ehliyet yasası çıkarsa öyle olacak henüz o yasa çıkmadı

  Yorum Yaz
 150. Özen Sürücü Kursu
  16 Mart 2013

  merhaba mehmet bey evet herkez 5 yılda bir sağlık kontrolünden geçecek tabi o yasa yürülüğe girerse

  Yorum Yaz
 151. Derya
  28 Mart 2013

  Merhabalar,
  2011 ekim- kasım döneminde direksiyon sınavını geçtim fakat kimliğimi halen çıkarmadım. Yeni yasa dan olumsuz etkilenir miyim ? yeni yasa yüzünden geçmiş olduğum sınavlar geçersiz sayılırmı ?

  Yorum Yaz
 152. bir umutla yaşa
  28 Mart 2013

  bu sorunun cevabını bende merak ediyorum

  Yorum Yaz
 153. hazel
  30 Mart 2013

  mrb. ben yazılı sınavları ve direksiyon sınavını geçmiştim ancak çok uzun yıllar oluyor. 1998 di sanırım . ancak ehliyetimi almadım emniyetten sınavlara tekrar girmem gerekecek mi.

  Yorum Yaz
 154. Uzay
  08 Nisan 2013

  Merhaba, B sınıfı ehliyetim var. Bir heves A2 motosiklet ehliyeti için kursa yazıldım. Yazılı sınavdan başarılı oldum. Ancak direksiyon sınavından geçemedim. Şimdi bir sonra ki sınav için 100 TL ücret isteniyor. Açıkçası motosikletten soğudum. Bir sonra ki sınava girmemeyi ve hatta sürücü kursundan ayrılmayı düşünüyorum. Sürücü kursundan ayrılmak için nasıl bir yol izlemeliyim, nelere dikkat etmeliyim? Herhangi bir ek ücret ödemem gerekir mi? 4 sınav hakkım daha var sanırım. Bunlar için ayrılsam da yine benden para istenir mi? Bir de mevcut B sınıfı ehliyetime bir zarar gelir mi bu süreçte?
  Teşekkürler…

  Yorum Yaz
 155. Özen Sürücü Kursu
  15 Nisan 2013

  mrb mevcut ehliyetinize hiçbirşey olmaz vazgeçmeyin kurs ücretini alacaklardır sizden son hakkınıza girmenizi tavsiye ederim

  Yorum Yaz
 156. Mustafa Yalçınkaya
  20 Nisan 2013

  Merhaba. B sınıfı ehliyetim vardı. A2 yi de buna eklemek için sınavları geçtim ve belgelerim elimde. İstanbulda yaşıyorum ve gittiğim sürücü kursu Kadıköyde idi. Belgelerimi Kadıköy trafik tescile mi götürmem gerekiyor yoksa evimin daha yakın olduğu herhangi bir trafik tescil şubesine götürebilir miyim? İyi günler.

  Yorum Yaz
 157. nurullah
  22 Nisan 2013

  mrhblar benim sorum olacak size ben dosyamı alalı iki yıl oluyo trafikten daha hliyetimi dosyanın gecerlilik süresi kaç yıl ayrıca yeni cıkacak olan yasa dosyanın iptal olmasına neden olur mu bu konuda bilgilendirirmisiniz beni şimdiiden teşekkürler kolay gelsin dosyayı aldıgım tarih 12.03.2011

  Yorum Yaz
 158. SENA3535
  24 Nisan 2013

  Selam Özen sürücü kursu ..
  Ben 1983 Doğumluyum Ehliyet almak istiyorum benim Kendi aracım var ama kullanmasını bilmiyorum bana kendi aracımla özel ders verebilirmisiniz ..
  Yağmurlu havalarda , arazi şartlarında , geceleri kullanmak istiyorum … Yardımcı olursanız sevinirim mersi …

  Yorum Yaz
 159. Osman
  25 Nisan 2013

  herkse Selam aleykum , ben surucu kursundan sertifikari aldim 01.10.12 , yalniz simdiye kadar ehliyeti almadim cunki hem maaddi olarak imkanim yok ve arabamda zaten yok , bu sertifikatin nekadar olarak kullanma zamani var , yani ne zaman icinde ben bu sertifikati polise aparib ordan da ehliyetimi ala bilirim ????

  Yorum Yaz
 160. mehmet
  25 Nisan 2013

  b sınıfım ehliyetim var a2 almak için sınava girdim yazılı sınavı geçtim direksiyon 4 mayısda şimdi ben stajer ehliyetmi alcam onu alcaksam b sınıfı ehliyetim ne olcak

  Yorum Yaz
 161. BURAK
  29 Nisan 2013

  Açık Lise Öğrenci Belgesi ile ehiliyet alabilirmiyim ?

  Yorum Yaz
 162. halil
  01 Mayıs 2013

  benim yaşım 10 haziranda doluyor . 29 haziran 2013 teki sınava girebilir miyim ?

  Yorum Yaz
 163. ayaz
  02 Mayıs 2013

  merhaba 06.05.2011 sınava girdim hak kazandım ama ehliyetimi almadım yeni yasaya göre almasam iptal olurmu

  Yorum Yaz
 164. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  mrb yeni yasa henüz çıkmadı çıkarsa 2 yıl içinde çıkarmayanlarınki iptal olacak

  Yorum Yaz
 165. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  mrb halil bey giremezsiniz

  Yorum Yaz
 166. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  alabilirsiniz

  Yorum Yaz
 167. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  mehmet bey stajerlik yasası henüz çıkmadı normal ehliyet alacaksınız

  Yorum Yaz
 168. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  a.s osman bey biran önce çıkartın ehliyetinizi

  Yorum Yaz
 169. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  sena hanım mrb verelim izmirdeyseniz arayın 02322263535

  Yorum Yaz
 170. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  nurullah bey henüz yasa çıkmadı çıkarsa 2 yıl içinde çıkarmayanlarınki iptal olacak

  Yorum Yaz
 171. Özen Sürücü Kursu
  06 Mayıs 2013

  mustafa bey kadıköyden alacaksınız bilginize

  Yorum Yaz
 172. selin112
  14 Mayıs 2013

  ben bu 13 nisanda yapılan ehliyet sınavında trafik dersinden kaldm.acaba 25 mayısta yapılacak olan direksiyon sınavına girecekmiyim.

  Yorum Yaz
 173. Özen Sürücü Kursu
  16 Mayıs 2013

  mrb selin hanım giremezsiniz önce bütün teorik derslerden başarılı olmanız gerekiyor

  Yorum Yaz
 174. yusuf
  26 Mayıs 2013

  01.06.1996 dogumluyum ehliyet alabilirmiyim cevabınızı bekliyorum acil

  Yorum Yaz
 175. olcay
  29 Mayıs 2013

  ilkokul mezunuyum son sınav hakkım kaldı eger bundan da gecemesem tekrar dosya acma sınava girme
  gibi bi sansım olurmu?

  Yorum Yaz
 176. emre
  30 Mayıs 2013

  zaten ne oluyorsa 1995 doğumlulara oluyo ne kötü bir tarihte doğmuşum sbs girdi, lys-lgs girdi, simdide bu girdi daha neler görücem allah bilir

  Yorum Yaz
 177. VEHİP
  03 Haziran 2013

  mrb benim b sınıf mevcut
  e+d+g almak istryorum sorum 1 sınıflar için ayrı ayrı para mı vercem
  sadece harç öcretimi örnek : e için 1200 hepsi için 3600
  2 sorumda sınava her sınıf için ayrı ayrımı gircem yoksa tek sınava fazla soru ilemi

  cevap bekliyorum

  Yorum Yaz
 178. Özen Sürücü Kursu
  03 Haziran 2013

  mrb vehip bey her ehliyet için ayrı ücret ayrı harç ve ayrı ayrı sınavlara girecek tek karta çıkartacaksınız

  Yorum Yaz
 179. YıLMaz
  05 Haziran 2013

  merhabalar. ben henüz ehliyet sahibi değilim. önümüzdeki günlerde bir kursa yazılıp sınavları başarıyla geçip ehliyeti almış olsam, yeni yasaya mı tabi olacağım? yeni yasanın 01.01.2014′de yürürlüğe gireceği söylenmekte. benim ve benim gibi haziranda ehliyet için sürücü kursu + vs.. gibi başvuruda yapanların durumu ne olacak? bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Yorum Yaz
 180. MUSTAFA
  06 Haziran 2013

  MERHABA ben 5. sınıf 1. dönemi okudum 2.dönem e gidemedim mezun degilim ama ögrenci belgem var bununla ehliyet alabilirmiyim bilgilendirebilir misiniz.şimdiden teşekkürler.

  Yorum Yaz
 181. Harika
  07 Haziran 2013

  DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
  E sınıfı ehliyetim var Mayıs ayı içerisinde A2 Motosiklet ehliyeti için kursa kaydoldum ve 50 tl harç parasını yatırdım. Dün kayıt olduğum sürücü kursundan aradılar ve ” Sizin yeni yönetmelik gereği yazılı sınava girmenize gerek yok. Yatırmış olduğunuz harç parasını Yatırdığınız bankadan alabilirsiniz ” Dediler. Ancak bugün Harcı yatırdığım bankaya gittiğimde ise ” O para parayı yatırdığınız kuruma düştü Parayı yatırdığınız kurumdan alın ” deniliyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların (parayı alabileceğimiz Kurum,birim ve presüdür) yardımlarını rica ediyorum.

  Yorum Yaz
 182. Onur GACAL
  12 Haziran 2013

  04-07-1996 Dogumluyum 17 yaşımdayım geçiçi ehliyet alabilirmiyim ?

  Yorum Yaz
 183. NİL
  15 Haziran 2013

  Geçen yıl ehliyet almaya hak kazandım henüz ehliyetimi almadım ehliyeti çıkarma sürem nekadar bilgi verebilirmisiniz

  Yorum Yaz
 184. murat
  18 Haziran 2013

  merhba ben 13 nisan cumartesi gnü 29 hzran sınavı içn kayt yaptırdm yeni yasa bizlere vurucakmı acaba

  Yorum Yaz
 185. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  evet vuracak murat bey

  Yorum Yaz
 186. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  mrb nil hanım yeni çıkan kanuna göre 2 yıl süreniz var biran önce çıkartın

  Yorum Yaz
 187. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  mrb onur geçici ehliyet diye birşey yok yaşını doldurunca kaydını yaptırırsın

  Yorum Yaz
 188. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  mrb harika yeni çıkan yasaya göre b sınıfından e sınıfına geçmek için motordan yazılı sınavına girmek gerekmiyor yani parada yatırılmıyor bu yatırılan para sürücü kursunun hesabına yatmıyor millieğitimin hesabına sınav ücreti olarak yatıyor aynı gün içersinde iptal olabiliyor bir gün sonrası mümkün değil bilginize

  Yorum Yaz
 189. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  mrb mustafa bey senin durumundakilerle ilgili yeni düzenleme yapılıcak ve alabileceksiniz 4+4 kanunu ile ilk dördü bitiren ehliyet alabiliyor

  Yorum Yaz
 190. Özen Sürücü Kursu
  20 Haziran 2013

  yılmaz bey biran önce yazılın heran herşey olabilir o kadar değişiklikler olduki bizde yetişemiyoruz

  Yorum Yaz
 191. DERYA
  23 Haziran 2013

  mrb 29 hazirandaki sınava girecegim başarılı oldugum zaman ne kadar süre sonra direksiyon sınavına tabi tutulacagım.Birde direksiyonda neler yapacagımız hakkında bilgi verirseniz sevinirim

  Yorum Yaz
 192. serkan
  03 Temmuz 2013

  kardeşim ben sürücü kursundan dosyalarımı almadım 8 ay fln oluo allmayalı sürücü kursundan msj geldi bana…yeni cıkan kanun tasarısına göre ayın 20 sine kadar dosyayı almazsanız iptal edilecektir dio mesjda böle bişi mümkünmüdür ???

  Yorum Yaz
 193. elifim01
  04 Temmuz 2013

  merhaba ben kasım dakı teorık sınavlara ve ondan sonrakı dıreksıyon sınavlarına gırecegım.alacağım ehliyet stajyer sürücü ehliyetimi olacak

  Yorum Yaz
 194. osman
  05 Temmuz 2013

  merhaba ben nisan ayında direksiyon ve ehliyet sınavlarını verdim fakat ehliyeti çıkarttırmak için fırsatım olmadı su yeni yasa çerçevesinde stajer sürücü durumu beni de kapsıyor mu ? eğer kapsıyorsa stajerlik durumundan kurtulabilmek için hala ehliyeti çıkartmak için zamanım var mı?

  Yorum Yaz
 195. tuncay kaya
  07 Temmuz 2013

  13/08/2011 tarıhında dosyamı aldım ancak ehlıyeti çıkartmadım.şimdi çıkartırsam sorun olur mu? ayrıca ehliyet çıkarmak ıcın ne kadar ücret alınır? cevaplarsanız sevınırım. teşekkurler..

  Yorum Yaz
 196. Ozan
  07 Temmuz 2013

  Merhaba ben ehliyete 2012 aralık ayında yazıldım 16 mart’ta b ehliyetinden girdim kazandım 29 haziranda a2′den girdim 10 soru büyük ihtimal kazandım ama bu yeni yasa benide etkileyecek mi ? stajyer ehliyet yani ve bu ne zaman yürürlüge girdi ? herhangi bir tarih verilmedi.

  Yorum Yaz
 197. ali
  15 Temmuz 2013

  Iyi gunler ben ehliyet sertifikami keybettim ne yapmam gerekiyor ayrica sertifika aldigim surucu kursuda kapanmis cok zor durumdayim nne yapacagimi bilmiyorum simdiden yardimlariniz icin tesekur ederim

  Yorum Yaz
 198. gurbetci
  15 Temmuz 2013

  selam osloda yasiyorum.. 2007 de ehliyet aldim ve Oslo”da yasamaya basladim bu yeni ehliyetler in burada gecerliligi varmidir acaba??? bir bilginiz var mi

  Yorum Yaz
 199. Fahri
  23 Temmuz 2013

  Merhabalar e devlet sitesinden alınan adli sicil kaydını sürücü kursları geçerli olarak kabul ediyorlar mı ? teşekkürler.

  Yorum Yaz
 200. bilal
  23 Temmuz 2013

  ekiyor ben16/09/1995 liyim ne zaman yazılırım tam olması gerekiyormu.

  Yorum Yaz
 201. vedat
  23 Temmuz 2013

  ben 29 hazırında test sınavına qırdım kazandım 5 gün sonrada direksiyona qircem ben şimdi stajer ehliyitimi alcam veya normal ehliyetmi

  Yorum Yaz
 202. berrin
  24 Temmuz 2013

  kardeşim 1994 yılında C sınıfı ehliyet almıştı 2007de Esınıfına çevirdi şimdi bir şirkette tır şöförlüğü yapacak bu ehliyetler geçerlimi yeni kanuna göre bu ehliyetlerle kullanabilirmi bu konuda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yorum Yaz
 203. MURAT
  22 Ağustos 2013

  BELLI BİR TARİHTEN ÖNCE ALINMIŞ OLAN (C) SINIFI EHLİYETLER (E) YERİNE GEÇİYPORMU ACABA

  Yorum Yaz
 204. Gökhan
  29 Ağustos 2013

  Stajyer sürücülerin yanında, ehliyetli birisi olmadan trafiğe çıkamayacakları şeklinde bir söylenti var. Bu doğru mu?

  Yorum Yaz
 205. yunus emre seyfeli
  03 Eylül 2013

  ben 10.02.1996 doğumluyum bildiğim kadarıyla 18 ten yaş aldım 10.02.2013 te 10.02.2014 te de 18 i doldurmuş oluyorum dimi ehliyete yazılmamda bir engel yok dimi..?

  Yorum Yaz
 206. Özen Sürücü Kursu
  06 Eylül 2013

  mrb yunus bey 10.02.2014 te kaydını yaptırabilirsiniz

  Yorum Yaz
 207. Özen Sürücü Kursu
  06 Eylül 2013

  gökhan bey doğru yeni yasa yürürlüğe girince stajyer belge alanlar yanında ehliyetli biriyle trafiğe çıkabilecekler

  Yorum Yaz
 208. sinan çelebi
  13 Eylül 2013

  meraba ben 15.10.1996 doğumluyum ne zaman ehliyet alabilirim.

  Yorum Yaz
 209. Gökhan
  22 Eylül 2013

  Kasımda yazılı sınava girecem. stajyer sürücü mü olucam yoksa normal ehliyet mi alıcam?

  Yorum Yaz
 210. emre
  07 Ekim 2013

  ben 17.08.1997 doğumluyum nezaman ehliyete başvurmalıyım

  Yorum Yaz
 211. saruhan/Rumuzunuz
  04 Kasım 2013

  Ben 08.12.1995 dogumluyum aralikda olan sinava girme sansim var mi?

  Yorum Yaz
 212. Aydın
  05 Kasım 2013

  mrhaba ben B sınıfı ehliyet alacagım ancak A2 sınıfınıda almak istiyorum bunun için ehliyet kursuna iki defamı yazılmam gerekiyor birde sertifikalrı ehliyete çevirirken ayrı ayrı paramı ödemek zorundayım yani sormak istediğim şu ben iki ehliyet sınıfını aynı andamı alırsam avantajlı olurum yoksa ayrı zamanlarda alırsammı avantajlı olurum ilginiz için teşekkürler:)

  Yorum Yaz
 213. sevim
  08 Kasım 2013

  trafik harcı her yıl mı ödeniyor

  Yorum Yaz
 214. Burak
  14 Kasım 2013

  Ehliyet kursuna 13 kasım 2013 tarihinde yazildim. Sinava 11 Ocak 2014′te girecegim. Normal ehliyet mi yoksa stajyer ehliyetimi alacagim?

  Yorum Yaz
 215. ALPER
  22 Kasım 2013

  1993 de c sınıfı ehliyet almıştım tır kullanabilirmiyim

  Yorum Yaz
 216. Asansörlü Taşımacılık Mersin
  25 Kasım 2013

  her şey ne kadar zorlaştı arkadaş

  Yorum Yaz
 217. büşra
  27 Kasım 2013

  kolay gelsin ben 14 eylül de direksiyon sınavına girdim fakat hala ehliyetimi çıkarmadım ne zamana kadar çıkartmam gerekir? şimdiden teşekkürler.

  Yorum Yaz
 218. Özen Sürücü Kursu
  01 Aralık 2013

  merhaba büşra hanım 2 yıl içinde çıkartmanız gerekiyor şimdiden hayırlısı olsun

  Yorum Yaz
 219. hasan sönmez
  03 Aralık 2013

  merhaba ben 1996 dogumluyum ben a2 ehliyet almak istiyorum yani hem araba hem motorsiklet benim yaşım mayıs ayında doluyor mayıstan önce yazılıp sınava girebilirmiyim veya siz bana ne önerebilirsiniz.

  Yorum Yaz
 220. dejavu_52
  11 Aralık 2013

  merhaba. ben yeni sistemde e sınıfı ehliyet (direk)alacaktım ama
  direksiyon sınavlarını geçemedim. başka bir sürücü kursuna yazılsam b sınıfı için yazılabilir miyim

  Yorum Yaz
 221. Adınız/Rumuzunuzemirhan
  29 Aralık 2013

  merhaba yaklasık 2 yıl once ehlıyet kursuna yazılıp b sınıfı ehlıyet almak ıcın sınava gırdım sınavların 2 sınden gectım bırınden gecemedım o tarıhten sonrada sınava bırdaha gırmedım askerde oldugum ıcın sımdı sınava gırmek ıstesem tekrar sıfırdan mı baslamak zorundayım yoksa kaldıgım yerden mı devam ederım bılgı verırsenız sevınırım..

  Yorum Yaz
 222. süleyman
  12 Ocak 2014

  ben milli egitimin ilk sinavlarinda e sinifi ehliyet almaya hak kazandim 2003 yilinda maddi durumlarim nedeniyle bu güne kadar alamadim ehliyetimi alma hakkim hala duruyormu yoksa bu hakkimi kayip ettim bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkürler…

  Yorum Yaz
 223. gülay
  31 Ocak 2014

  merhaba. ben yazılı sınavını geçtim . ama direksiyon sınavından 2 defa kaldım diğer 2sine giremedim. en son direksiyon sınavına gireli 6 ay olmuştur. hakkım doldu sanırım . şimdi tekrar ehliyet için başvursam yazılı sınava girmem de gerekiyor mu yoksa muaf sayıır mıyım. yani sadece direksiyondan sorumlu olma gibi bir durum oluyor mu. teşekkür ederimmmm

  Yorum Yaz
 224. DOGAN
  09 Şubat 2014

  mrb arkadaşlar ben ehliyet sınavı ve direksiyonu kazandım ben sürücü kursun dan dosyamı alsam başka bir ilde çıkara bilirmiyim :)

  Yorum Yaz
 225. gökhan
  14 Mart 2014

  ben 2011 de kazandim ehliyetimi aradan
  3 sene gecti sizcce ehliyetim yandımı yoksa alabılırmıyım bılgısı olan bırı bana yardım edebılırmı lutfen

  Yorum Yaz
 226. misafir
  02 Nisan 2014

  Sürücü belgesi için bankaya yatirdigimiz harç makbuzun geçerlilik su?resi var mi

  Yorum Yaz
 227. ALİ
  03 Nisan 2014

  MERHABA
  BEN SINAVLARDAN VE DİREKSİYONDAN GECTİM AMA FIRSATIM OLMADI YAKLAŞIK 5 YIL OLDU. B SINIFI EHLİYETİMİ E+D OLARAK BÜYÜTTÜM.DOSYAM KAPANMIŞMIDIR.SINAVLARI KAZANDIKTAN SONRA EN GEÇ NE ZAMAN ÇIKARTABİLİRİM BİDE KAZANMIŞ OLDUĞUM E+D HALA AKTİF MİDİR? TEŞEKKÜR EDERİM..

  Yorum Yaz
 228. mehmet
  09 Nisan 2014

  Merhaba benim monoküler ehliyetim vardı fakat sağlık kurulundan geçemediği için iptal oldu ama sağlık durumum düzeldi tekrar ehliyetimi alabilir miyim bunun için tekrar kursamı başvuracağım yada sağlık raporunu götürmem yeterli mi şimdiden teşekkürler.

  Yorum Yaz
 229. omur kulan
  24 Nisan 2014

  ehlıyet sınavını gırdım ve gectım ancak dıreksıyondan sınavından kurs yuzunden 5 kez kaldım baska bır kursa yazılma hakkım varmı

  Yorum Yaz
 230. nermin
  05 Mayıs 2014

  15.11.2013 sağlık raporum,25.05 .2014 eğliyet kartımı almak için inşallah başvuracam,sağlık raporum geçerlimidir acaba,birde kan grubumu ezbere söylesem geçerli olurmu.t.ş.k

  Yorum Yaz
 231. Özen Sürücü Kursu
  07 Mayıs 2014

  nermin hanım sağlık raporunuz geçerli ancak kan gurubu kartı almanız lazım şimdiden hayırlı olsun

  Yorum Yaz
 232. can
  21 Mayıs 2014

  Ehliyet için sağlık raporu nerelerden alınır birde başka ilde alınmış rapor geçerli olurmu

  Yorum Yaz
 233. Zelal
  25 Mayıs 2014

  Merhabalar ben Eylül 2012′de ehliyet sınavlarını geçtim ama dosyamı almadım. Sürücü kursu acilen çıkarmamı istiyor mayıs bitmeden. Haziran’da yasa kesin çıkacak diyorlar doğru mu? Benim ehliyeti bu aralar çıkarmam imkansız.. Hem 2 yıl geçerliliği varsa daha eylüle kadar yolu yok mu? Şimdiden teşekkürler…

  Yorum Yaz
 234. tuncay
  26 Mayıs 2014

  merhaba benim bir sorum olucak 1998 yılında bir ehliyet kursunda sınava girdim ve kazandım ama dosyamı almadım şimdi araştırdığımda bu kursun kapandığını öğrendim dosyamın bir kopyasını nereden bulabılırım veya bu problemin çözümü nedir aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

  Yorum Yaz
 235. Didem
  29 Mayıs 2014

  Merhaba. BEn haziran 2011 de ehliyet sertifikamı aldım ama ehliyeti almaya gtmedm sertifika bende şimdi süresi gectimi sertifika yanar mı.Bir de eger yanmıyor ise yeni yasadaki stajyer ehliyet kanunu bizede vurcakmı şimdşden tesekkrler

  Yorum Yaz
 236. Ceren3447
  30 Mayıs 2014

  Merhaba annemin 2004 senesinde aldığı sürücü dosyasını bir takım sağlık sorunlarından dolayı çıkarttıramadık.Şuan hakkını kaybettiğini düşünüyorum eğer bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler.

  Yorum Yaz
 237. Özen Sürücü Kursu
  19 Haziran 2014

  mrb zelal hanım sertifikanızın 2 yıl süresi var bilginiz olsun

  Yorum Yaz
 238. Özen Sürücü Kursu
  19 Haziran 2014

  mrb tuncay bey kursun bulunduğu ilçe milli eğitimden bilgi alın…

  Yorum Yaz
 239. Özen Sürücü Kursu
  19 Haziran 2014

  mrb didem hanım sertifikenızın süresi 2 yıldır bu süre sertifikanın üzerindeki tarihten itibaren başlar ve stajyerlik yasası henüz çıkmadı …

  Yorum Yaz
 240. Özen Sürücü Kursu
  19 Haziran 2014

  mrb ceren hanım sertifikenızın süresi 2 yıldır bu süre sertifikanın üzerindeki tarihten itibaren başlar bilginize …

  Yorum Yaz
 241. bahar
  19 Haziran 2014

  2012 yılının eylül ayında b sınıfı sürücü belgesi almaya hak kazandım ancak hala ehliyetimi çıkaramadım şuan itibariyle ehliyetimi ne zaman çıkartmalıyım ve toplam ödemem gereken tutar nekadardır.
  Teşekkürler;

  Yorum Yaz
 242. hsyn
  09 Temmuz 2014

  mrb ben ehliyetimi 18 mart 2014te aldım şimdi 1 ocak 2015te yeni kartla değiştirirken tekrar sağlık raporu ve sürüş testinden mi gecicem

  Yorum Yaz
 243. mehmet
  14 Temmuz 2014

  Merhaba ben 10/08/1997 doğumluyum 10/08/2015 te ehliyet alabilecek miyim?

  Yorum Yaz
 244. bülo
  25 Temmuz 2014

  b sınıfı ehliyete sahibim d ve e sınıfı yapmak istiyorum yeni yasa ocak 2014ü beklememi söylediler b azı kurslardan 2013 te müracat etsem zararm olurmu yaksa yeni yasayımı beklesek kafam karıştı bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkürler

  Yorum Yaz
 245. Özen Sürücü Kursu
  03 Ağustos 2014

  bahar hanım 2015 yılının mayıs ayına kadar çıkartmanız gerekmektedir aksi halde sertifikanız iptal olacaktır

  Yorum Yaz
 246. emin
  04 Ağustos 2014

  28.03.1997 doğumluyum güzel araba sürerim B tipi ehliyet için kayıt yaptırabilir miyim ??

  Yorum Yaz
 247. aldo
  07 Ağustos 2014

  MERHABA BEN 02.11.2013 TARİHİNDE YAPILAN SINAVI GEÇTİM.. FAKAT KURSU İŞLETEN KİŞİ DİREKSİYON SINAVI İÇİN HİÇ ÇAĞIRMADI, HER DEFASINDA DA BANA YAPILACAK OLAN SINAVDA KESİN ÇAĞIRIRIM DEYİP SALLADI… EN SON BATTIĞINI VE ARTIK KURSLA İLGİLENMEDİĞİNİ SÖYLEDİ VE KURSU KAPATTI.. BEN VE YAKLAŞIK 9- 10 KİŞİ DAHA SINAVI GEÇTİĞİMİZ HALDE MEB’E GİTTİK VE ZAMAN AŞIMI DİYEREK HAKKIMIZIN YANDIĞINI TEKRAR SINAVA GİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ… BU KONUDA BİRAZ BİLGİ VERİRMİSİNİZ? VE EĞER ÖYLE BİRŞEY VARSA KURS SAHİBİNE HERHANGİ BİR CEZA VERİLMEYECEK Mİ.. ÇÜNKÜ BATTIĞINI SÖYLEDİ VE ŞİKAYETTE BULUNDUĞUMUZADA MEB YETKİLİLERİ ORDA HALA KAYDINIZ BULUNDUĞU İÇİN BAŞKA KURSA KAYIT YAPAMAZSINIZ DEDİLER VE ŞİMDİYE KADAR MECBUREN BEKLEMEK ZORUNDA KALDIM… YANİ BENİM HATAM OLMADIĞI HALDE SINAVIM İPTAL MI OLACAK…

  Yorum Yaz
 248. Özen Sürücü Kursu
  07 Ağustos 2014

  mrb emin bey seneye 3.ay evet

  Yorum Yaz
 249. Özen Sürücü Kursu
  07 Ağustos 2014

  aldo mrb geçmiş olsun izmirdeyseniz kursumuza gelin veya arayın ne yapmanız konusunda bilgilendireyim

  Yorum Yaz
 250. Hasan Karakoç A
  13 Ağustos 2014

  Şimdi ben 19.11.1996 dogumluğum Kasım ayında yapılacak sınava girecem ehliyetim stajer gözükür mü çünkü Ocak’ta elime gelir ocaktada diyorlar stajer oluyorsun bilgi veren varmı acaba bu konuda

  Yorum Yaz
 251. ali
  18 Ağustos 2014

  stajyer ehliyetle trafiğe cıkabilirmiyim trafik cevirmesinde bi sıkıntı olurmu

  Yorum Yaz
 252. Selim
  28 Ağustos 2014

  Merhaba ben 2001 yılında ehliyete hak kazandım ve almak üzere emniyete gittiğimde askerlikten dolayı veremeyeceklerini söylediler askerliğimi yaptım ve yıllardır yurt dışında çalışmaktaydım şimdi türkiyeye döndüm ve ehliyetimi almak istiyorum ne yapmalıyım bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar

  Yorum Yaz
 253. Tanerr
  15 Eylül 2014

  A2 ehliyetim var B ehliyeti ocak ayinda alicam stajyer surucu olurmuyum ?

  Yorum Yaz
 254. hüseyin
  22 Eylül 2014

  23/11/1996 doğumluyum kasım’ın 7 sindeki sınava girebilir miyim . ve bu sınava girersem staj görecek miyim ?

  Yorum Yaz
 255. muhammet polar
  08 Ekim 2014

  merhaba iyi günler ben ehliyetimi almaya hak kazandım istanbuldayım yanlız öğrenciyim ve erzuruma gitmem gerek dosyamı erzuruma götürüp ehliyetimi erzurumdan alabilirmiyim ?

  Yorum Yaz
 256. metin
  27 Ekim 2014

  Merhaba B ehliyetimi E yapmak istiyorum ama uyusturucu sabikam var cezaevinden cikali 3 sene oldu sabika buna engelmi lutfn yardimci olunuz tesekkurler

  Yorum Yaz
 257. Ahmet
  29 Ekim 2014

  stajyer ehliyeti olanlar tek başlarına trafiğe çıkabilecek mi?

  Yorum Yaz
 258. Selman Ulay
  10 Kasım 2014

  Merhaba 2015 deki yasaya göre stajyer ehliyeti aldığımızda yanımızda ehliyetli bir kişi olmadan arac kullanılamıyormuş doğrumu ?

  Yorum Yaz
 259. zakir
  17 Kasım 2014

  meraba ben zakir 24 mart 1997 doğumluyum 2015 te 21 mart ta yapılacak olan ehliyet sınavına girebiliyor muyum

  Yorum Yaz
 260. dlk
  07 Aralık 2014

  Kursu basariyla gctim belgelerimi aldim ama diplomanin asli icinde degil karta cevirmeye gitcm sorun olurmu dier hepsi ocinde tek asli yok fotokobisi icinde teskkurler

  Yorum Yaz
 261. ANADOLU DAĞCILIK KULÜBÜ
  07 Aralık 2014

  sürücü sertifikamı 25/05/2011 yılında aldım. sertifikamı sürücü belgesine dönüştürmedim. sertifikam ne kadar süre geçerli
  bilgi verirseniz memun olurum

  Yorum Yaz
 262. burak
  11 Aralık 2014

  Mrb bn burak 2014 un haziran ayinda ehliyeti kazandim ama surucu kursundan daha belgemi almadim 31 aralikta son diyolar dogrumu yardimci olursaniz sevinirim

  Yorum Yaz
 263. harbury
  11 Aralık 2014

  Ben kasım ayında sertifikamı aldım , emniyete dosyamı vermedim hala eğer ocak ayına koradar vermezsem geçtiğim sınav ıptalmı oluyor dosyamın yanma gibi durumu varmı , yoksa ocaktan sonra sınavı geçenler içinmi geçerli oluyor stajyer ehliyet

  Yorum Yaz
 264. Müco
  14 Aralık 2014

  ağustos 2014 te sertifikamı aldım maliye borcunu yatırdım ehliyeti aydında aldım şu kayseride öğrenciyim 2014 yılı bitiyor 2 yıllık stajyerlik geliyor beni etkilermi bende stajyermi olacağım.
  Birde maliye borcunu yatırdım demiştim ehliyet dosyamı aydından istetsem kayseri emniyetinden ehliyetimi alabilirmiyim.
  Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Teşekkürler.

  Yorum Yaz
 265. Samsun
  15 Aralık 2014

  mrb yeni kanunlar arasında D sınıfı ehliyet alacaklar için en az 5 yıllık B ehliyeti olması gibi bir zorunluluk getirildi mi ? tskler.

  Yorum Yaz
 266. Özen Sürücü Kursu
  16 Aralık 2014

  eyüp bey hayırlı olsun türkiyenin her ilinden çıkartabilirsiniz henüz stajerlik çıkmadı bilginize

  Yorum Yaz
 267. Sefa
  16 Aralık 2014

  adminmin ben sertifikami sürücü kursundan aldım ama maliye borcunu ödemedim ocak ayına kadar alamazsam stajyerlik yapacakmıyim. Eğer yaparsamda sürücü kursuyla bir alakam kalırmi. Teşekkürler şimdiden

  Yorum Yaz
 268. Aksu
  17 Aralık 2014

  17 yaşında b sınıfı ehliyeti almamın yolu yokmu şimdi

  Yorum Yaz
 269. beyza
  18 Aralık 2014

  Merhaba ben 1 Şubat 2015 tarihinde 18 yaşımda oluyorum ve 21mart 2015 teki ehliyet sınavına girmek istiyorum sağlıkçıyım işim gereği ehliyet almam gerek stajer ehliyet mi alırım yoksa normal ehliyet mi

  Yorum Yaz
 270. gülbin
  21 Aralık 2014

  merhabalar. ben 2011 yılı kasım ayında sertifikamı aldım. ancak şu ana kadar ehliyete dönüştürme imkanım olmadı. setifikam iptal olmuş mudur? eğer iptal olduysa tekrar kursa mı gitmem gerekiyor. ya da başka bir yolu var mı? yardımcı olursanız sevinirim…

  Yorum Yaz
 271. seda
  22 Aralık 2014

  mrb ben 2013 de sınavları kazandım ve ehliyet almaya hak kazandım yılbaşından sonra yeni yasa banada vuruyormu vuruyorsa tekrar sınavlaramı giricem yoksa stajer ehliyetimi alıcam

  Yorum Yaz
 272. selvi
  27 Aralık 2014

  10 ocakta yapılacak olan ehliyet sınavına gireceğim, ama aynı zamanda o gün üniversitede sınavım da var. istanbulda olan ehliyet sınavını ısparta’ya aldırıp orada girebilir miyim?

  Yorum Yaz
 273. derya
  10 Ocak 2015

  Merhaba 2013 kasım ayinda ehliyet almaya hak kazandim ancak hala ehliyetimi alamadim acaba hakkım iptal edildi mi?

  Yorum Yaz
 274. Adınız/Rumuzhalil aslanunuz
  15 Ocak 2015

  merhaba ben daha önce ehliyetsizlikten 2 defa ceza yedim hala ödemedim şimdi ehliyet almaya hak kazandım cezayı ödemeden ehlietimi alabilirmiyim

  Yorum Yaz
 275. kadr35
  21 Ocak 2015

  ben suan 17 yaşındayım temmuz ayında 18 olucam şuan ehliyet için başvurabilirmiyim acaba?

  Yorum Yaz
 276. Ayça
  07 Şubat 2015

  Merhaba, ben 2004 yılında sertifikamı aldım ama pekçok sebeple sürğcü belgesine başvurmadım. Şimdi çıkan yasayla almak zorundayım. Sağlık raporu ve savcılık kağıdı dışında dosyama eklemek zorunda olduğum başka bir eveak olacak mı? İşlemim zor olur mu çok eski bir tarih olduğundan ne yapmam gerekir. Teşekkürler..

  Yorum Yaz
 277. Adınız/Rumuzunuz
  08 Şubat 2015

  merhaba ben 07,02,2015 tarihinde 0,80 promil alkolle yakalandım.ehliyetime 6 ay el konuldu be 800 ytl para cezası yazdılar.ben 2012 yılında e ehliyetini hak kazandım fakat daha 2015 yılına kadar almadım.alkollu yakalandıgım için hak kazandıgım e türü ehliyetimi alabilirmiyim.bir sıkıntı olurmu

  Yorum Yaz
 278. selim
  05 Mart 2015

  Selm admin ben ehliyetini 1ay oldu alalı bize vururmi

  Yorum Yaz
 279. nalan çilek
  08 Mart 2015

  sürücü kursundan memnun kalmadıgım için başka sürücü kursuna geçmek istiyorum yazılı sınavını geçtim direksiyon sınavlarını başka kursta feçirmek istiyorum böyle birşey mümkünmü

  Yorum Yaz
 280. nalançilek
  08 Mart 2015

  2 seferdir yaptıgım hata 2 kere stop ettirdim sınavdan geçemedim sizce ustalar bile bu hatayı yapamazmı

  Yorum Yaz
 281. Gülden
  12 Mart 2015

  merhaba,
  2005 yılında ehliyet öğrenim hayatımda ehliyet almaya hak kazandım evraklarımı aldım ancak ehliyetimi almadım.Evraklarımı da kaybettim.Farklı şehirde olduğum için arkadaşımı kursa yönlendirdim ancak kurs kapanmış.Trafik şubede kaydım çıkmadı,milli eğitimi aradım orada da bu zamana ait evraklar olmaz dedi.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?Teşekkür ederim.

  Yorum Yaz
 282. lale gul
  21 Mart 2015

  Merhaba Ünal bey, Ben üç ay önce dosya yaktım.Ve bir daha sınavlara gırmedim. Diger dört hakkım yanmışmıdır.Şimdiden teşekkürler.

  Yorum Yaz
 283. Özen Sürücü Kursu
  26 Mart 2015

  Merhaba lale hanım direksiyon sınavında ilk 4 hakkı yananlar 2. dört hak için 45 gün içinde yeniden müracat emeleri gerekir yoksa diğer 4. hakkınız yanmış oluyor ve yeniden yazılılara girmeniz gerekiyor

  Yorum Yaz
 284. Özen Sürücü Kursu
  26 Mart 2015

  merhaba gülden hanım yapacak birşey yok malesef yeniden kursa kaydınız yaptırıp alacaksınız

  Yorum Yaz
 285. Özen Sürücü Kursu
  26 Mart 2015

  nalan hanım haklısınız ama malesef komisyon ne derse o oluyor birdahakine dikkat edin stop ettirmeyin

  Yorum Yaz
 286. Özen Sürücü Kursu
  26 Mart 2015

  malesef mümkün değil nalan hanım

  Yorum Yaz
 287. mine
  12 Nisan 2015

  Merhabalar.Şöyle bir sorum olacaktı.Ehliyet harcı olan 380 tlyi ve kart ücreti olan 120 tlyi Yazılı sınavı ve direksiyon sınavını geçtikten sonra mı vermemiz gerekiyor önce mi? Yani ben bir yazılı sınavdan geçip bir direksiyon sınavından kalırsam ve bir daha sınava girmek istemeyip dosyamı kapattırırsam yine de bu harç ve kart parasını vermek zorunda mıyım kursa?

  Yorum Yaz
 288. Kemal
  14 Nisan 2015

  MERHABA İYİ GÜNLER 2000 YILINDA B SINIFI EHLİYETE SAHİBİM. BEN 2007 YILINDA G SINIFI VE 2009 YILINDA İSE E SINIFI EHLİYETLERİ İÇİN DOSYALARI ALMAYA HAK KAZANDIM 2015 YILINDA YENİ YASA İLE MECBUREN İŞLETTİRMEK İSTİYORUM. YENİ ALDIĞIM E VE G SINIFI İÇİN, AYRI AYRI MI YOKSA TEK HARÇ YETERLİ OLUR MU? BİR ZAMNLAR TEK HARÇLA 2 SINIFTA İŞLENEBİLİYORDU. BU KONUDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER…

  Yorum Yaz
 289. Ahmet Hamdi
  19 Nisan 2015

  Bende A2 ehliyeti var. Alköllü araç sürmekten yakalattım. B ehliyetinide kazandım daha çıkarmadım dosyalar
  elimde. Şimdi B ehliyetini çıkartabilirmiyim. Bu arada A2 ehliyetim 6 ay karakolda kalacak.

  Yorum Yaz
 290. erhan çilingir
  29 Nisan 2015

  slm ıyı gunler. ben 01.01.1998 dgmluyum A2 EHLIYTI ICIN KAYIT yaptrdm stjar ehlıyt vurmadan ehlıtytmı alacagım. pekı B EHLIYETI ıcın 2016da kayıt yptrdgmda bana B snfı ehlıytı ıcın stjar yasası vuracak mı ? ? ?

  Yorum Yaz
 291. SILICI
  03 Mayıs 2015

  e sınıfı ehliyete yazıldım yazılı sınavı geçtim ama direksiyon sınavında iki kez kaldım. geri b ehliyete nasıl yazılırım.

  Yorum Yaz
 292. Ercan
  04 Mayıs 2015

  Merhaba 2012 yılında sürücü belgemi aldım fakat ehliyete dönüştürmedim.Dosyam yandımı yoksa ehliyete dönüştürebilirmiyi.Teşekkürler

  Yorum Yaz
 293. FERHAT
  05 Mayıs 2015

  merhaba…2011 yılında eşim sertifikasını aldı..evraklarını emniyete götürdüğümüzde sertifikada soğuk damganın milli eğitim tarafından atılmadığı söylendi.kursumu aradım malesef kurs kapanmış.İlçe milli eğitim kursun mutlaka resmi yazıyla başvuru yaparak soğuk damga vuracaklarını söylüyor.şimdi ben ne yapmalıyım.teşekkürler

  Yorum Yaz
 294. filiz07
  19 Mayıs 2015

  mrblr ilk dosya yandıktan sonra 2. dosya yı başka bir kursta yenileyebilirmiyiz.

  Yorum Yaz
 295. Özen Sürücü Kursu
  28 Mayıs 2015

  mrb direksiyondaki ilk dört hak bittikten sonraki ikinci dört hakkıda aynı kursta açtırabilirsiniz başka kursa giderseniz mevcut haklarınız ve ödemeleriniz yanar sıfırdan başlarsınız

  Yorum Yaz
 296. Özen Sürücü Kursu
  28 Mayıs 2015

  mrb ercan bey 03 temmuza kadar çıkartın yoksa iptal olacak ehliyetiniz

  Yorum Yaz
 297. Özen Sürücü Kursu
  28 Mayıs 2015

  mrb E sınıfını iptal edip yeniden kaydınızı yaptırıp B sınıfına girersiniz

  Yorum Yaz
 298. Özen Sürücü Kursu
  28 Mayıs 2015

  mrb kemal bey her sertifika için ayrı harç ödüyorsunuz

  Yorum Yaz
 299. Özen Sürücü Kursu
  28 Mayıs 2015

  mrb mine hanım yazılı ve direksiyon sınavını geçtikten sonra ödüyorsunuz harçları

  Yorum Yaz
 300. meltem
  09 Haziran 2015

  merhabalar, 2008 -2009 arlığında b sınıfı için dosyam vardı anacak hala belgeye çeviremedim.

  nezamana kadar süremiz var öğrenebilir miyim?

  Yorum Yaz
 301. talat
  19 Haziran 2015

  slmlar ben 2008 de E sınıfı ehliyeti hakkettim ama almak istemiyorum sürücü kursu beni arayıp eğer ehliyeti belirlediği tarihe kadar almazsam icra yoluna gideceğini söylüyor bu ne kadar doğrudur. teşekkür ederim

  Yorum Yaz
 302. güler
  21 Haziran 2015

  ocak 2015 te yazılı sınavı geçtim nisanda da direksiyondan geçtim osyam kursta ne kadar bekleyebilir yani bşr süresi varmı ehliyet çevirmenin TEŞEKÜRLER

  Yorum Yaz
 303. Özen Sürücü Kursu
  28 Haziran 2015

  mrb güler hanım iki yıl süresi var bilginiz olsun

  Yorum Yaz
 304. Özen Sürücü Kursu
  28 Haziran 2015

  slm talat bey sürücü kurslarıda masraf yapıyor hak kazanmışsınız kursun parasını ödeyin trafikten çıkartmayabilirsiniz ama kurs sizden masraflarını alır bilginize

  Yorum Yaz
 305. Özen Sürücü Kursu
  28 Haziran 2015

  merhaba meltem hanım 03 temmuz 2015 tarihine kadar çıkartın iptal olacak bilginiz olsun

  Yorum Yaz
 306. Nedim
  29 Haziran 2015

  86 yilinda alinmis c sinifi ehliyet ler kac kisi yolcu tasiyan arac kullaniyor yeni yasa cikinca eski c ehliyet otomatik men e sinifi yerine geçecek diye bir soylem var halk arasinda aydinlatirsaniz sevinirim.tesk

  Yorum Yaz
 307. Ozge
  30 Haziran 2015

  9 subat 2014 te aldigim sertifikanin gecerlilik suresi ne zaman dolar acaba? Acil..

  Yorum Yaz
 308. Çağlar aksoy
  30 Haziran 2015

  Selam benim bir sorum olacaktı ben e sınıfı ehliyet sınavına girdim kazandım ancak direksiyon sınavına girmedim dosyam yanar mi tekrar mi kayıt olacam

  Yorum Yaz
 309. Özen Sürücü Kursu
  11 Temmuz 2015

  mrb özge hanım 2 yıl geçerliliği var yani 2016 şubatına kadar zamanınız var

  Yorum Yaz
 310. Özen Sürücü Kursu
  11 Temmuz 2015

  evet yanar ama kursunu arayıp sor süresi var dolmuşsa yeniden kaydını yaptırırsın

  Yorum Yaz
 311. Ahmet
  26 Temmuz 2015

  Merhaba,27.07.2013 tarihli B sınıfı setifikam var.Maddi durumum olmadığı için en geç 15 gün içinde gerekli gerekli parayı bulabilirim.Yeni çıkan yasadan hiç haberim olmadı bir çaresi var mı ? Acil cevaplarsanız mutlu olurumç

  Yorum Yaz
 312. Abdulkadir
  13 Ağustos 2015

  Benim simdi a 2 ehliyetim var 08.05.2016 da araba ehliyetine yukseltecem stajerlik vurma durumu nedir

  Yorum Yaz
 313. murat
  02 Eylül 2015

  merhabalar öğrencı belgesını e devlette alsam kursa kayıt ıcın uygunmudur

  Yorum Yaz
 314. kRumuzunuzkübra
  10 Eylül 2015

  Off bu iptal olan ehliyetlere ilgili tekrar bir süre verirler mi ehliyetim iptal oldu

  Yorum Yaz
 315. mustafa can
  23 Kasım 2015

  merhabalar , ben sertifikamı nisan 2014 te aldım ehliyete dönüştürmek için kaç yıl sürem var?

  Yorum Yaz
 316. Ibrahim
  02 Aralık 2015

  Ben sinavlari falan aldim dosyami en son nezamana kadar alabilir.dosyam hazir ama kurs ucretini odiyemedim.dosya yanarmi bisey olurmu

  Yorum Yaz
 317. emektar
  26 Aralık 2015

  26 aralıkta dosyam yandı tekrar 2015 te kursa kayıt olabilirmiyim

  Yorum Yaz
 318. kübra
  27 Aralık 2015

  ben 2015 de kazandım direkiyon sınavını yeni yılda alsam sürücü belgemi stajermi oluyor acaba

  Yorum Yaz
 319. Özen Sürücü Kursu
  27 Ocak 2016

  olabilirsiniz

  Yorum Yaz
 320. Abdurrahman
  04 Şubat 2016

  Merhaba 1988 yılında c sınıfı ehliyet alanlar tır kullanabiliyor mu.

  Yorum Yaz
 321. Gamze gülllll
  16 Şubat 2016

  Merhaba. Ben ehliyet sertifikami aldiktan 1 sene sonra harcimi yatırdım ve onun üzerinden de 5 ay geçti aynı zamanda yeni yıla girdiğimiz için zam geldigi ve yasalar değiştiği için tekrar yatırmam gerekir mi?

  Yorum Yaz
 322. Halil
  27 Şubat 2016

  1999 yılından bu yana B sınıfı ehliyetim var E ye yükseltmek istiyorum stajyer ehliyet mi olacak yükseltirsem

  Yorum Yaz
 323. ay yıldız
  03 Mart 2016

  şimdi şöyle ben sınavı felan hep geçtim dosyamı aldım fakat eskişehire gideceğim ordaki trafik müdürlüğünden ehliyetimi alabilirmiyim ?

  Yorum Yaz
 324. nihat
  19 Haziran 2016

  iyi günler 22 şubat 2016 serfitikamı üniversite 4. sınıfta aldım ve hala okulum bitmedi bana hocalık yapabilirsin dediler serfitikam gecerlimi acaba

  Yorum Yaz
 325. Özgür aksamaz
  09 Temmuz 2016

  İyi günler.. ben yaklasik 1 yil önce samsunda ehliyet sinavina girerek sinavi kazandim. Ve şuanda ehliyetim emniyette. Ama ben istanbulda oturuyorum şuanda. Evraklarımla birlikte Istanbuldan ehliyeti alma şansım varmı. Yardımcı olursanız sevinirim..

  Yorum Yaz
 326. Ahmet
  02 Ağustos 2016

  ehliyet sınavına 4 sefer girdim hakkım bitti ne zaman yenilenir ne zaman tekrar sınava girebilirim

  Yorum Yaz
 327. Gulsah
  01 Aralık 2016

  Merhabalar 17.08.2013 yılında sertifikamı aldım. Trafiğe bildirmedim.hakkım yanmışımdır?

  Yorum Yaz
 328. Özen Sürücü Kursu
  03 Aralık 2016

  merhaba gülşah hanım sertifikayı 2 yıl içinde trafikten ehliyete dönüştürmeniz gerekiyor 2 yılı geçmesi halinde iptal oluyor

  Yorum Yaz
 329. Adınız/Rumuzunuzgulsah
  06 Aralık 2016

  Daha önce yazılarınızda sadece sabıka kaydı gibi evrakların sürelerinin dolduğunu kazanılmış olan hakların yani sürücü belgesi sertifikasının yanmayacagini yazmışsınız. Ben de sizin kurstan aldım.Ancak sertifika iptal ile ilgili bilgim yoktu.Bununla ilgili herhangi bir af yada tanınacak birşey çıkarmı acaba

  Yorum Yaz
 330. Özen Sürücü Kursu
  22 Aralık 2016

  merhaba gülşah hanım evet eskiden yoktu yeni çıktı bu yasa artık sertifikalar 2 yıl içinde ehliyete dönüşmezse iptal oluyor

  Yorum Yaz
 331. Erhan
  18 Ocak 2017

  2014 baslarinda dosyami aldm 2014 sonlarinda ceza evne grdim 2016 sonlarinda ciktim ehliyetimi alabilirmyim ceza ewine giris cikis tarihim mazeret olurmu

  Yorum Yaz
 332. Ece
  26 Mart 2017

  Ben yazılı ve direksiyon sınavını kazandım ama taksite balgadigim icin daha kursa borcum var borcum var iken alma sansim varmı ehliyetimi

  Yorum Yaz
 333. Özen Sürücü Kursu
  15 Nisan 2017

  ece hanım kursunuzla görüşün yardımcı olurlar

  Yorum Yaz
 334. Nehir
  09 Haziran 2017

  Merhaba 2014yilinda hak kazandim fakat ehliyete donusturmedim bu konuda af ve benzeri birsey varmi

  Yorum Yaz
 335. Özen Sürücü Kursu
  27 Temmuz 2017

  mrb nehir hanım malesef af yok

  Yorum Yaz
 336. hasan
  09 Eylül 2017

  Merhaba ben 15.12.2015′ de E sınifi ehliyeti almaya hak kazandim dosyami aldim ama ehliyetime işletemedim ve 03.07.2017 tarihinde ehliyetime cevirmede alkollu oldugum icin el konuldu 6 ay sonra alicam ama ehliyetimi 03.01 2018 de alicam ama dosyamin suresi 15.12.2017 de bitiyor yani 18 gunle dosyam yanicak alabilme ihtimalim varmi???

  Yorum Yaz
 337. Yasin ünal
  09 Ocak 2018

  Merhaba 2001 yılının B sınıfı 2014 yılının a-2 sürünü belgem var be şu an E sifi yaptiracam biliriyim yeni yasaya gore

  Yorum Yaz
 338. Özen Sürücü Kursu
  10 Ocak 2018

  merhaba yasin bey tabiki alabilirsin C kamyon D otobüs kullanır bilginiz olsun

  Yorum Yaz

Yorum Ekle

Dikkat Oku!
Yorumunuz Önce Admin Onayından Geçer! Küfür, Reklam, Argo Yasaktır